×
2024. 04 26.

Mindegyik szatmári kvalifikálta magát az IMAF–Eb-re

2012.05.23 - 10:35

Öt érmet szereztek a Szatmárnémeti Okinawa SK karatékái a Gyulafehérváron rendezett IMAF–Eb-selejtezőn, de a két negyedik helyezett karatéka is kvalifikálta magát kontinentális tornára.

Európa-bajnoki selejtezőn küzdöttek az elmúlt napokban a Szatmárnémeti Okinawa SK karatékái, és az összes sportoló kvalifikálta magát a jövőre megrendezendő első kontinentális tornára, amely a Nemzetközi Harcművészeti Szövetség (IMAF) égisze alatt fog zajlani.

A gyulafehérvári selejtezőn – amelyen nyolc ország sportolói küzdöttek – a szatmári egyesület hét karatékával, illetve három bíróval (Nyesti Csaba, Cristian Marchiş, Schmaus Denis) képviseltette magát. „Színvonalas és erős verseny volt. Három tatamin zajlott a viadal shotokan, godju ryu, shito ryu és all stile stílusokban, a küzdőtér szélén pedig 7., 8., 9. Danos bírók álltak” – mondta lapunknak Nyesti Csaba, az Okinawa SK 2. Danos vezetőedzője, akinek tanítványai két arany- és három ezüstérmet szereztek. Formagyakorlatban (kata) a 13–15 évesek 9–7 kyu kategóriájában a narancssárga öves Schreier Bianka kellemes meglepetést okozva edzőinek aranyérmet szerzett, míg szabadküzdelemben (kumite) a 16–18 évesek 9–7 kyu kategóriájában Balázs Bence három kemény, megnyert meccs után állhatott a dobogó legfelső fokára. Formagyakorlatban a 10–13 éves fekete öves karatékák között, az 1 kyu–3. Dan kategóriában a 12 éves Alin Marchiş hozva a formáját ezüstérmes lett.

„A szabadküzdelmeket kemény harcok, sok sérülés jellemezte, de a szatmáriak itt sem vallottak szégyent” – folytatta a vezetőedző. A 10–13 évesek 5 kyu–2 kyu kategóriában a 12 éves Tatár Roxana két technikai KO–val együtt is csak ezüstérmet szerzett. Kiváló eredményt ért el a 20 év fölöttiek 5 kyu–1 kyu kategóriában Balogh Zsolt, aki 27 évesen, első versenyén ezüstérmet szerzett.

Kumitéban, a 15 évesek 5 kyu–2 kyu kategóriában Pusztai Romina, a 20 év fölötteik 1 kyu–4. Dan kategóriában pedig Schmaus Denis a negyedik helyen zártak.

„Bíztam a sportolóimban, hogy jól fognak szerepelni, de álmodni sem mertem, hogy erről a tornáról öt éremmel terünk haza. Köszönjük mindazoknak, akik támogatnak bennünket, szerényen, a háttérben meghúzódva teszik lehetővé nekünk, hogy készüljünk a versenyekre, hogy részt vehessünk ezeken és győzzünk. Úgy gondolom, hogy nem túlzás azt mondani, hogy támogatóink és a sportolók együtt alkotunk egy csapatot, közösen tudunk elérni sikereket” – foglalta össze Nyesti Csaba, majd hozzátette, hétfőn, szerdán és pénteken, 17–19 óra között tartanak edzéseket az George Emil Palade Élelmiszeripari Iskolaközpont (Micro 16 lakónegyed, egykori 7-es számú iskola) tornatermében. Érdeklődni lehet a 0742–242561-es telefonszámon.