×
2024. 04 20.

Minden tekintetben alázták kedden a Steauát

2016.08.16 - 23:50

A Steaua labdarúgó-csapata „csak” 5–0-s vereséget szenvedett kedd este hazai pályán a Manchester City együttestől, a Bajnokok Ligája-selejtező első mérkőzésén. A siralmas helyeztet csak tetézte, hogy a meccs elején alaposan elbántak Románia legeredményesebb együttesével.

Gigi Becali klubtulajdonos valahogy meg akarta ünnepelni, hogy a Steaua 1986-ban a döntőben Barcelonát legyőzve megnyerte a Bajnokok Ligája elődjét, a Bajnokcsapatok Európa-kupáját. Mi lehetett volna jobb alkalom erre, mint az Európa egyik élcsapata (kispadján a Barcelona-ikon Pep Guardiolával) elleni BL-selejtező hazai mérkőzése?

A klubtulajdonos a jeles alkalomra emlékezetes koreográfiát szeretett volna, és nem bízta a véletlenre, a szurkolók helyett egy profi céget bérelt fel az alkalomra. Az egyik jelentkező kiemelkedett a többi közül. Referenciaanyagként a Borussia Dortmund 3D-s koreográfiáit mutatta, és gáláns ajánlatot tett: az első koreográfia ingyenes, és ha tetszik, újra leülnek, hogy megállapodjanak a folytatásról.

Kedden 21.45 órakor a Național Arénában felcsendült a Bajnokok Ligája himnusza, a csapatok elindultak a gyepre, a 45 ezer szurkolóval megtöltött lelátón pedig a koreográfiában hatalmas betűkkel megjelent, majd hosszú percekig olvasható volt, hogy: „Doar Dinamo Bucuresti”, azaz „Csak a Bukaresti Dinamo”.

A Steaua koreográfiát végrehajtó szurkolói mit sem tudtak az egészről, csak felvették a piros, fehér vagy fekete pólót, amelyet a székükre raktak.

A koreográfiát vállaló cég a Dinamo egyik szurkolói csoportja volt, amely nagyon csúnyán átverte Becalit, és tönkretette a Steaua estéjét. Az, hogy ezek után milyen hangulatban fog telni a szombat esti Steaua – Dinamo bajnoki, nem is kérdés…

Az pedig kedd este már csak kegyelemdöfés volt, hogy a Steaua elszenvedte története legsúlyosabb hazai vereségét. Igaz, Laurențiu Reghecampf edző legénysége elég jól kezdett. Az sem vette el a kedvüket a játéktól, hogy a 8. percben Sergio Agüero büntetőt hibázott, Nolito meg a lécre vágta a kipattanót. David Silva okos gólja jelezte nem sokra rá a realitásokat (0–1), Agüero második kihagyott büntetője pedig futball kiszámíthatatlanságát. Vagy éppen kiszámíthatóságát, ugyanis Agüero legutóbbi öt tizenegyeséből négyet kihagyott az európai kupákban. Raheem Sterling ellenben szórja mostanában a gólpasszokat, adott egyet Sergio Agüerónak is a 41. percben (0–2), majd a pihenő után Nolito is betalált (0–3), gyakorlatilag a csoportkörbe lőve az angolokat. Ezt követően elszórakoztak pár helyzetet a manchesteriek, de a végére az argentin csatár nemcsak elpuskázott büntetőkből, hanem az akcióból szerzett gólokból is háromig jutott. Nulla öt, a román továbbjutást csak az hozhatja meg, ha kizárnák a sorozatból a Manchester Cityt...

Bajnokok Ligája, play off, első mérkőzés

Steaua – Manchester City 0–5 (D. Silva 13. perc, Agüero 41., 78., 89., Nolito 49.).