×
2024. 03 28.

Minimális Benfica- és PSG-előny a március eleji visszavágó előtt

2016.02.17 - 07:56

A labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének odavágóinak első két mérkőzésén a hazai csapatok minimális előnyt szereztek a március 9-i visszavágók előtt. A Zenit kivédekezve maradt 0–1-es hátrányban, a Chelsea nagy harc után kapott ki 2–1-re.

A hosszabbításban maradt emberhátrányba a Zenit a Benfica elleni idegenbeli Bajnokok Ligája-mérkőzésen, egy perccel később pedig gólt is kapott az orosz alakulat, így 0–1-es hátrányból várja a március 9-i, szentpétervári visszavágót.

A nyolcaddöntők első mérkőzésén a Zenit védekezésre és ellentámadásokra rendezkedett be a lisszaboni találkozón, így a Benfica próbálta uralni a játékot. A helyzetek mindenesetre nem követték egymást futószalagon, az első félidő legjelentősebb eseménye Jardel, valamint André Almeida sárga lapos szabálytalansága volt. A két Benfica-védő ugyanis így eltiltás miatt nem játszhat a visszavágón, a lisszaboniak csapatkapitánya, Luisao ráadásul sérülés miatt már ezen a mérkőzésen sem szerepelhetett.

A második játékrészben ezen a téren egyenlített a Zenit, Javi García és Domenico Criscito is besárgult, amivel eldőlt, hogy mindketten kihagyják a párharc szentpétervári felvonását.

A Benfica nyomása közben fokozódott, többször el is jutottak a hazaiak az ellenfél kapujáig, de a Zenit kihúzta a kilencven percet. Volt azonban hosszabbítás is, amelynek az orosz gárda már emberhátrányban vágott neki, Criscito ugyanis megkapta a második sárga lapját is.

Talán pont az olasz játékos hiányzott a vendégeknél Nico Gaitán 91. percben elvégzett szabadrúgásánál, amikor a beívelt labdára Jonas érkezett a legjobb ütemben, és a bal alsó sarokba fejelt (1–0).

A keddi játéknap másik mérkőzésén a Paris Saint-Germain odahaza hatalmas csatában, nem kevés izgalmak és kihagyott ziccerek után 2–1-re nyert a Chelsea ellen.

A Chelsea-nél a kezdő tizenegybe került Abdul Baba Rahman, mivel John Terry és Kurt Zouma sem volt bevethető. A vendégeknél Marquinhos jobbhátvéd lett, Edison Cavani helyett pedig Lucas Moura kapott lehetőséget.

A PSG kezdte nagyobb elánnal a mérkőzést, de az első fél óra legnagyobb bravúrját Kevin Trapp mutatta be: Diego Costa fejesét parádés mozdulattal tolta ki a francia alakulat hálóőre.

Az első gólhoz azonban szerencsére is szükségük volt a franciáknak, John Obi Mikel szabálytalansága után Zlatan Ibrahimovic szabadrúgása éppen a nigériai középpályás lábán pattant meg, mielőtt a kapuban kötött volna ki (1–0). A vezető gólnál duplán hibázó Mikel még a szünet előtt javítani tudott: az első félidő ráadásában Willian jobb oldali szögletét hat méterről jobbal félmagasan a bal sarokba lőtte (1–1).

A második félidőben Diego Costa kihagyott ziccere után Di María távoli kísérlete ragadtatta tapsra a közönséget. A 74. percben a sok helyzetét elrontó Lucast Edinson Cavani váltotta, az uruguayinak pedig csak négy perc kellett ahhoz, hogy meghálálja Laurent Blanc edző bizalmát. Di María látványos, a tizenhatos előteréből érkező passzával kisodródott, de hét méterről, jobbal a rövid alsóba lőtt Thibaut Courtois lába között (2–1).

A párizsiak közel jártak hozzá, hogy kétgólos előnnyel zárják a találkozót, Ibrahimovic azonban ziccerben rontott. Guus Hiddink először veszített a Chelsea-vel, amióta visszatért a londoniak kispadjára, ám csapata helyzete nem reménytelen a március 9-i londoni visszavágó előtt.

Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, 1. mérkőzés

Benfica – Zenit 1–0 (Jonas 90+1. perc; kiállítva: Criscito 90. perc – Zenit)

Paris Saint-Germain – Chelsea 2–1 (Ibrahimovic 39. perc, Cavani 78., illetve Mikel 45+1.)