×
2024. 04 19.

Mioveni ellen tizennegyedjére

2017.08.17 - 13:40

Pénteken 19 órától a Mioveni vendége lesz az Olimpia a Liga 2 harmadik fordulójában. Az Argeș megyei ellenfél eddig hét alkalommal győzte le a szatmáriakat, az Olimpia csak egyszer nyert ott.

„Régi ismerőssel” találkozik péntek késő délután a Szatmárnémeti FC Olimpia labdarúgócsapata a Liga 2 harmadik fordulójában: a 19 órakor kezdődő mérkőzésen a CS Mioveni lesz a vendéglátó ellenfél. Ez lesz ugyanis a tizennegyedik összecsapás a két együttes között az Olimpia 2013-as, másodosztályba való visszatérése óta. Sajnos a statisztika egyáltalán nem kedvez a szatmári gárdának, hiszen a Mioveni 13-ból 7 meccset megnyert 2 záródott döntetlennel és csak 4 alkalommal nyert az Olimpia, a gólkülönbség tekintetében pedig 18–14-re az Argeș megyeiek vezetnek. Ugyanakkor az eddigi hat mioveni-i meccsen csak egyszer tudott nyerni az Olimpia (2014 májusában) és egyszer szerzett egy pontot (2015 májusában), mindkét találkozót a bajnoki rájátszásban rendezték. A legutóbbi két mioveni-i mérkőzésen egyaránt 2–1-re győzött a hazai alakulat.

Talán most lenne az ideje javítani a statisztikán, ráadásul Selymes Tibornak van egy pozitív élménye a Florin Marin csapata elleni korábbi bajnokiról: Selymes a Galaci Oțelul vezetőedzőjeként 1–0-ra verte a Ceahlăul Piatra Neamț együttest. Selymes most az Olimpia, Marin pedig a Mioveni kispadján ül.

Ebben az idényben fej-fej mellett halad a két csapat, hiszen az Olimpiához hasonlóan győzelemmel kezdett Mioveni (4–0 odahaza a CS Afumați ellen), múlt héten pedig idegenben ikszelt (1–1) a Dunărea Călărași-sal. Vagyis, csak a jobb gólkülönbségnek köszönhetően van jobb pozícióban a mai vendéglátó.

„Egy nyert és egy döntetlen meccs után nem lehet más, mint jó hangulat a csapatnál. Egy nagyon erős csapat ellen játszunk, amely jelentősen megerősödött a nyári szünet alatt, ahol ráadásul a pénzügyi stabilitás is nyugalmat ad a játékosoknak. Mi legalább egy ponttal akarunk hazatérni” — mondta lapunknak Selymes, aki a múlt szombati keretből itthon hagyta Bogdan Dascăl kapust, továbbá Vasile Pop, Cosmin Bura és Szász Tamás mezőnyjátékosokat. „A keret kiválasztásánál az edzésen nyújtott teljesítményt nézem elsősorban. Úgy vélem, hogy csak az tud jól teljesíteni a meccsen, aki a maximálisat nyújta az edzéseken is. Másrészt igyekszem, hogy a fiataloknak is játéklehetőséget nyújtsak” — indokolta döntését Selymes, aki Marius Șuta kapust, Ionuț Hlincát, Paul Copaciot, Darius Lukacsot és Saadaoui Aiubot hívta magával Miovenire. Ők öten számítanak újdonságnak a múlt heti kerethez viszonyítva.