×
2024. 04 27.

Mitroglu fejese vereséget jelentett Athénban

2018.10.13 - 01:34

A magyar labdarúgó-válogatott péntek este  1–0-ra kikapott Athénban Görögország vendégeként a Nemzetek Ligája C-osztályában, így a harmadik fordulót követően a harmadik helyre csúszott vissza a csoportjában.

Az első percekben a hazaiak mezőnyfölényben futballoztak, ráadásul a magyar védők bizonytalanok voltak, de ezt nem tudták kihasználni a görögök. Az első vendég lehetőséget a kilencedik percben Varga Roland szabadrúgása jelentette, amelyet könnyedén hárított a görög kapus, majd Szalai Ádám fejese tévesztett célt. Az idő múlásával a magyarok egyre jobban felvették a meccs ritmusát, helyenként az irányítást is átvették a görögöktől.

Marco Rossi szövetségi kapitány együttese elöl néhány ígéretes megoldást mutatott be, ennek eredményeként már három görög védőnek volt sárga lapja, amikor még fél óra sem telt el a meccsből. A védelem – amelyben Willi Orbán most mutatkozott be a nemzeti együttesben, Kádár Tamás pedig az 50. válogatott meccsét játszotta – a kezdeti bizonytalanság után stabil volt, így komoly veszély nem fenyegette Gulácsi Péter kapuját.

A szünet után kiegyenlített volt a játék, végül egy hajszálpontos beadást kihasználva csapata első kaput eltaláló kísérletével Kosztasz Mitroglu megszerezte a vezetést a hazaiaknak: Orbán felszabadítása után Kosztasz Cimikaszhoz került a labda, aki balról beívelte, Mitroglu az ötös bal sarkáról pedig Gulácsi kapujának jobb alsó sarkába fejelt (1–0).

Ezzel folytatódott egy sorozat: a magyar válogatott minden eddigi idei meccsén kapott gólt.

A hajrában a magyarok nem tudtak újítani, így nem volt egyenlítési lehetőségük, ellenben a görögök előtt adódott egy nagy helyzet, ám Gulácsi bravúrral hárított.

A magyarok így továbbra is nyeretlenek Görögországban: három döntetlen mellett hetedszer szenvedtek vereséget.

„Csalódottak vagyunk az eredmény miatt, mert alázatosan és szervezetten játszottunk. Két lehetőségünk is volt az első félidőben, de nem volt szerencsénk, noha ugyanolyan színvonalon játszottunk, mint a görög együttes” — értékelt a találkozó után az MTI kérésére Marco Rossi, a magyarok szövetségi kapitánya. A szakvezető kitért rá, nem tekint a sorozat végére és a helyezésekre, csak a következő összecsapásra koncentrál, és mindenképp győzni szeretne az észtek ellen. Megemlítette, nem lesz könnyű betalálni Tallinnban, hiszen az észtek eddig egygólos találkozókat játszottak.

A magyar válogatott hétfőn Tallinnban a pont nélkül álló észtek vendége lesz a sorozatban.

0

C-osztály, 2. csoport: Görögország – Magyarország 1–0 (Mitroglu 65. perc), Észtország – Finnország 0–1 (Pukki 90+1.).