2024. 04 26.

Modric tarolt idén: övé az Aranylabda is

2018.12.04 - 01:59

Hétfőn este impozáns gála keretében kiosztották a France Football Aranylabdát, és mostanra gyakorlatilag már mindenki tudja, hogy a Real Madrid és a horvát válogatott középpályása, Luka Modric kapta a férfiaknál az elismerést. Hegerberget és Mbappét is díjazták.

A Real Madrid horvát válogatott középpályása, Luka Modric nyerte meg a 2018-as Aranylabdát, megelőzve Cristiano Ronaldót, valamint Antoine Griezmannt.

A 33 éves Modric idén sorozatban a harmadik, összességében a negyedik Bajnokok Ligája-győzelmét szerezte meg, majd világbajnoki döntőbe jutott a horvát válogatottal. 2018-ban eddig egy gólt szerzett a Real Madridban, január 21-én a Deportivo ellen (7–1) ő szerezte csapata negyedik találatát, a válogatottban kétszer volt eredményes, a világbajnokságon Nigéria (2–0) és Argentína (3–0) ellen is ő módosította 2–0-ra az állást.

Az elmúlt egy évtizedre visszamenőleg tehát először történt meg, hogy nem Lionel Messi vagy Cristiano Ronaldo kezébe került a serleg: 11 éve a Milan brazil klasszisa, Kaká részesült az elismerésben.

Modric egyébként ebben az évben tarolt az átvett díjak tekintetében. Augusztusban az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) monte-carlói gáláján Modric lett a 2017–2018-as idény legjobb középpályása, de elnyerte a legjobb játékosnak járó díjat is. A horvát legény lett az idei világbajnokság legjobbja, majd szeptemberben, a Londonban rendezett FIFA-gálán is ő vehette át a világ legjobbjának járó díjat. Múlt csütörtökön, a labdarúgás történetével és statisztikáival foglalkozó nemzetközi szervezet (IFFHS) pedig kihirdette győztesét: Luka Modricot (ennél a szervezetnél egyébként Thibaut Courtois-t választották meg az év legjobb kapusának)

A sportág legrangosabb elismerését a France Football ítéli oda, csak rövid ideig, 2010 és 2015 között adtak át egyesített FIFA-Aranylabdát. A francia szaklap táblázatában a világ legjelentősebb szakírói szavazhatnak. Romániát a sport.ro szakkomentátora, Emanuel Roșu képviselte a szavazáson, ő Modric, Cr. Ronaldo, Messi, Griezmann, Salah sorrendet állított fel. Magyarországról a Nemzeti Sport futballrovatának vezetője, Vincze András szavazott Griezmann, Modric, Raphaël Varane, Cr. Ronaldo, Messi sorrendben.

A hétfői, párizsi impozáns gálán osztották ki először a női aranylabdát és a legjobb fiatal labdarúgónak járó Kopa-díjat is. Utóbbit a francia válogatottal világbajnoki címet szerző Kylian Mbappé kapta meg, aki a Paris Saint-Germainnel bajnokságot, Francia Kupát és Ligakupát is nyert, az idei 56 meccsén 32 gólja és 13 gólpassza volt a klubjában és a válogatottban összesen.

Az első női Aranylabdát az Olympique Lyon 23 éves norvég támadója, Ada Hegerberg kapta, aki sorozatban harmadszor nyerte meg csapatával a Bajnokok Ligáját, 15 találatával a sorozat gólkirálya is lett, 2016 után másodszor.