×
2024. 04 20.

Monacói győzelemmel a döntő közelében van a Juve

2017.05.04 - 06:50

Az eddig remekelő AS Monaco betlizett odahaza a Juventus elleni labdarúgó Bajnokok Ligája-elődöntőn, az olaszok Gonzalo Higuaín két találatával nyertek a hercegségben.

Az olaszok nem zárkóztak be a védelembe, de a támadójátékukban is akadtak kezdeti nehézségek. Az első igazán nagy helyzetek viszont túloldalon adódtak: Kylian Mbappé három perc alatt kétszer is helyzetbe került, de Gianluigi Buffon a helyén volt. Mbappé és Buffon párharcába egy fejessel Radamel Falcao is beszállt, de a kolumbiai labdáját is hárította a veterán kapus. Ami nem sikerült a Monacónak, összejött a Juventusnak: a 29. percben Dani Alves a franciák büntetőterületéről sarokkal fordított vissza egy labdát, és a monacói védők gyűrűjében érkező Higuaín higgadtan gurított a jobb alsó sarokba (0–1). A szezonbeli 30. gólját szerző argentin csatár négy év után volt ismét eredményes a BL egyenes kieséses szakaszában. És vélhetően arra gondolt szerda este, hogy pótolni kell ezt a hátrányt, ugyanis az 58. percben kettőre növelte a torinóiak előnyét: ezúttal is Dani Alvestől jött egy tökéletesen ívelés a monacói védők mögé bemozduló argentinhoz, aki közelről ballal a második gólját is megszerezte (0–2).

Az első gól még csak ideiglenesen bénította meg a Monacót, hiszen a szünet után még törekedtek a gyors egyenlítésre, de a második találat után már hitehagyottá vált a hercegség együttese. Az egyenes kieséses szakaszban még gólt sem kapó Juventus irányította a játékot, és hosszú labdatartással ölte az időt. Az utolsó tíz percben elkeseredett rohamot indított a Monaco, de a Juventus védői látszólag tudták, mit csinálnak, és a tizenhatoson belülre ívelt labdákat rendre eltakarították. Amikor meg nem, akkor Buffon volt jó helyen és hárított nagy bravúrral.

Bajnokok Ligája, elődöntő, 1. mérkőzés

AS Monaco – Juventus 0–2 (0–1). Gólszerző: Higuaín (29. perc, 58.).

Monte-Carlo, II. Lajos Stadion, 17 135 néző. Vezette: Mateu (spanyol).

Monaco: Subasic – Dirar, Glik, Jemerson, D. Sidibé – B. Silva (A. Touré, 81. perc), Fabinho, T. Bakayoko (Moutinho, 67.), Lemar (Germain, 66.) – Falcao, Mbappé. Vezetőedző: Leonardo Jardim.

Juventus: Buffon – Barzagli, Bonucci, Chiellini – Dani Alves, Pjanic (Lemina, 89. perc), Marchisio (Rincón, 81.), Alex Sandro – Dybala, Mandzukic – Higuaín (Cuadrado, 77.). Vezetőedző: Massimilano Allegri.