×
2024. 04 24.
Szerda
György
10 °C
borús égbolt
1EUR = 4.98 RON
1USD = 4.67 RON
100HUF = 1.26 RON
Sport

Múltidézés és regisztrációkérdés

2015.10.10 - 11:22
Megosztás:
Múltidézés és regisztrációkérdés

A Ferencvárosi Torna Club nyolc jeles személyiségével találkozhatott a szatmári Fradi-drukkerek azon része, aki péntek délután elment a Szatmárnémeti Református Gimnázium tornatermében rendezett jó hangulatú közönségtalálkozóra.

Nem a szurkolók, az igazi Fradi-drukkerek ellen szól az a szigorú regisztrációs rendszer, amely a legeredményesebb magyarországi klub bérletvásárlásához szükséges — hangsúlyozta többször is Nyíri Zoltán, az FTC operatív igazgatója, aki nyolcadmagával együtt válaszolt a szatmáriak kérdéseire pénteken késő délután, a Szatmár–Ferencváros program keretében rendezett közönségtalálkozón.

„Azt követően, hogy lebontottuk a régi Üllői úti stadiont, a Népstadionban rendezett hazai bajnoki meccseinken olyan események fordultak elő, amely rákényszerített, hogy szigorúbban intézkedjünk az új arénánk beléptetésénél. Ez vezetett oda, hogy a mostani, Groupama Arénában rendezett meccseinkhez olyan regisztrációs kártyát is készítsünk, amelyhez többek között tenyérszkennelés, tenyérlenyomat is szükséges. Azt szeretnénk, hogy a nők, a családok is visszatérjenek a stadionba, és biztonságban érezhessék magukat.

Az új rendszer bevezetése után nem csökkent az átlag nézőszám a Groupama Arénában, hiszen körülbelül 9000-en vannak ott meccsről meccsre. Ugyanakkor, eddig több mint 68 ezer kártya készült el. Ezért úgy gondolom, mégsem annyira sikertelen az új rendszer bevezetése. Aki igazi szurkoló, az ott van, támogat, segít” — mondta Nyiri, majd hozzátette: „A Ferencváros, mint klub jelenti a 116 éves eszmét. Nem a szurkoló, nem a játékos, nem a szakmai stáb és nem a vezetőség a Fradi, hanem maga a klub, amely 116 éve létezik és létezni fog, míg a szurkolók és a személyzet csak emberek, akik jönnek és mennek az együttestől.”

A találkozón jelen volt a klub legendás válogatott játékosa, Lisztes Krisztián is, aki elismerte, a Ferencváros jelenlegi menetelése az OTP Bank Ligában, jelentősen befolyásolja a magyar válogatott nemzetközi szereplését is. Mint ismeretes, csütörtök este a Ferencváros gólvágójának, Böde Dánielnek a két találatával fordított és nyert Magyarország a Feröer-szigetek elleni Európa-bajnoki selejtezőn. Nyírit megkérdeztük arról is, hogy a remek formában levő 29 éves támadót meddig tudják a klubnál tartani.

„Dani egy fantasztikus srác. Amikor felajánlottuk neki a hosszabbítást, gondolkodás nélkül aláírt, habár egy fillérrel sem tudtunk többet ajánlani neki. Az egész egyperces tárgyalás volt. De elárulta Dani, hogy azért hosszabbított, mert, ha kap egy jobb ajánlatot és mennie kell, akkor nyerjen az eladásából a Ferencváros is. Ha rajtam múlna, soha nem engedném el Danit. Ő egy fantasztikus személyiség.”

Lisztes — aki aktív labdarúgóként a Ferencvárosban, a Werder Bremennél és a VfB Stuttgartban is játszott — röviden válaszolt arra a kérdésre is, hogy mitől jobb a Bundesliga. „Természetesen egészen más anyagi hátterük van az ottani kluboknak, így ténylegesen a legjobb játékosokat tudják leszerződtetni. De nagyon fontos, hogy minden meccset telt ház előtt rendeznek.”

A közönségtalálkozó vendége volt Elek Gábor is, a Fradi női kézilabdacsapatának kétszeres KEK-győztes, magyar bajnok edzője. A felvezetőben Kiss Zoltán Sándor, a Szatmár-Ferencváros program vezető koordinátora, az est moderátora elmondta a neves szakemberről, hogy Elek Gábor egy kézilabdázó családban született, hiszen édesanyja az FTC négyszeres bajnoka és BEK-döntős, továbbá kétszeres világválogatott, 94-szeres magyar válogatott világbajnok kapus, míg édesapja a női kézilabdázók első aranykorának legendás edzője, aki csapatával négyszer lett bajnok, négyszer Magyar Nemzeti Kupa-győztese és egyszeri KEK-győztes a Ferencváros színeiben, továbbá egy-egy BEK- és KEK-döntőig is vezette csapatát, a jelenlegi kézi aréna pedig az ő nevét viseli. A szatmári közönség arra volt kíváncsi, hogy a magyar női kézilabda legjobb átlövőjének, Tomori Zsuzsannának a távozása után miért nem hoztak a csapathoz értékes idegenlégiós játékost. „Az elvünk, hogy saját nevelésű vagy hazai játékosokra építsünk. Sajnos megérezte a magyar válogatott is azt, hogy az elmúlt években nem volt kellő hangsúly fektetve az utánpótlás nevelésére. Az első sokk most éri majd a magyar kézilabdát, amikor sem a férfi, sem a női kézilabdacsapatunk nem lesz kint az olimpián. Nincs abban semmi rossz, ha egy klub eredmény centrikus, de ennél is fontosabb, hogy kellő figyelemmel és szakértelemmel neveljük a gyermekeket. Nem fogjuk feláldozni az utánpótlás-nevelést egy rövid távú célért. Lehet, hogy idén nem leszünk a legjobb nyolcban sem a Bajnokok Ligájában, de nyugodtan tekinthetünk majd a jövő felé, mert a saját gyerekeinkkel elérhetjük célunkat” — jelentette ki határozottan Elek Gábor, de ezzel egyetértett Bognár László is. Az FTC női és férfi kézilabda szakosztályának a vezetője elmondta, 15–15 női és férfi korosztályos csapatuk van, körülbelül 300 lány és 200 fiú kézilabdázik a Fradi csapataiban 30 edző felügyelete alatt, de a létszámot növelni szeretnék. Ketten a kézilabdaedzők közül itt volt a pénteki közönségtalálkozón is. Az edzői pályán még újonc Vérten Orsolya mellett a 2000-es sydney-i olimpián ezüstérmes Pádár Ildikó (Párduc) is itt volt, aki egy kérdésre válaszolva azt mondta, még ma sem találja a magyarázatot arra, hogy veszthette el a magyar válogatott a dánok elleni olimpiai döntőt, amikor negyedórával a meccs vége előtt még hat góllal vezetettek, végül két találattal győzött az ellenfél. „Azóta sem néztem vissza azt a meccset. De arra kevesen emlékeznek, hogy az elődöntőben mi fordítottuk meg az állást az osztrákok elleni mérkőzésen és így jutottunk a döntőbe. Megtörténik a sportban, hogy egyszer fent vagy, egyszer lent” — mondta Párduc, aki 12 éve dolgozik a Fradi utánpótlás edzőjeként.

„Egy csapat erejét az mutatja meg, hogy a kudarcos napok után hogyan tud felállni” — tette hozzá Elek Gábor, majd a jelenlegi játékoskeretéről beszélve azt mondta: „Arra vagyok büszke, hogy ez a csapat egy vereség után nagyon komolyan és határozottan tud kijönni a gödörből.”

Király Gábor, az FTC férfi kézilabda-szakosztályának a felelőse elmondta: bízik abban, hogy sikerült stabilizálni a csapat létét, ugyanis egy olyan negatív rekord fűződik az FTC nevéhez, amelyre természetesen senki sem büszke. „Nincs olyan együttes Magyarországon, amelynek ennyi alkalommal szűnt meg, majd indult újra egy szakosztálya.” Hozzátette, most az a feladata a Fradi férfi kézicsapatának, hogy feljussanak a magyar élvonalba. Az együttest egyébként májusban Nagykárolyba is láthatja az itteni közönség, hiszen a terv szerint jövő év tavaszán a Fradi férfi együttese egy bemutatómérkőzést játszik Románia jelenlegi bajnokával, a Nagybányai Minaurral.

A jeles vendégek között ült Sike András is, akinek szobrot állítottak az FTC olimpiai bajnokainak sétányán. Az 1988-as szöuli olimpiai aranyérmes birkózót az elmúlt héten nevezték ki a kötöttfogású magyar válogatott élére. A kijáró taps után elárulta a sikerek titkát is: „A taktikai tudás és a pszichés dolgok összefüggenek. Aki fejben nincs ott egy versenyen, az nem tud győzni.”

Szöveg és fotók: Pesek Attila