Nagy falat az Astrának az EL. Későn jött Rusescu, kikapott a Steaua
Utoljára módositva: 2014-10-03 17:40:11

A labdarúgó Európa Liga csoportkörének a második fordulója után is nyeretlen az Astra Giurgiu csapata, mivel csütörtök este hazai pályán vesztett a Salzburggal szemben.

Daniel Isăilă vezetőedző legényei határozottan kezdtek és a 15. percben Seto találatával meg is szerezték a vezetést. Húsz perccel később viszont az osztrákok egyenlítettek majd a szünet előtt a vezetést is átvették, a fordulást követően pedig az eredmény megtartására törekedtek.

Nem sikerült pontot szereznie a Steaua labdarúgócsapatának Kijevben, az Európa Liga csoportkörének második fordulójába: Costel Gâlcă vezetőedző legénysége 3-1-re kapott ki a Dinamo otthonában. Az ukránok enyhe mezőnyfölénye ellenére a Steaua szerezhetett volna vezetést az első fél óra végén, azonban Chipciu lövését kapufára védte Rybka. Tíz perccel később a Dinamo talált be: Belhanda szabadrúgásból emelt a sorfal mögé, Jarmolenko pedig kapásból, közelről lőtte ki Arlauszkisz kapuját. A 66. percben Lens, Jarmolenko és Kravets adott mattot a Steaua védelmének, utóbbi pedig kettőre növelte az előnyt. A 82. percben küldte a pályára Gâlcă Rusescut, aki öt perccel később szépített Keserű sarkazása után, majd a hajrában hatalmas gólhelyzetet hagyott ki. Ekkor viszont már 3–1 volt az állás: Jarmolenko kezezése után indított támadást a Dinamo, amelyből Teodorczyk talált be a bukarestiek kapujába.

Európa Liga, 2. forduló

D-csoport

Astra Giurgiu – Salzburg 1-2 (Seto 15. perc, illetve Kampl 36., Jonatan Soriano 42.)

Celtic – Dinamo Zagreb 1-0 (Commons 6. perc).

1 Celtic 2 1 1 0 3–2 4
2 Salzburg 2 1 1 0 4–3 4
3 Zagreb 2 1 0 1 5–2 3
4 Astra 2 0 0 2 2–7 0

J-csoport

Dinamo Kijev – Steaua (Jarmolenko 40. perc, Kravets 66., Teodorczyk 90+1., illetve Rusescu 89.)

Aalborg – Rio Ave 1-0 (Helenius 46.).

1 Dinamo Kijev 2 2 0 0 6–1 6
2 Steaua 2 1 0 1 7–3 3
3 Aalborg 2 1 0 1 1–6 3
4 Rio Ave 2 0 0 2 0–4 0