×
2024. 04 27.

Nagy falat az Astrának az EL. Későn jött Rusescu, kikapott a Steaua

2014.10.03 - 07:35

A labdarúgó Európa Liga csoportkörének a második fordulója után is nyeretlen az Astra Giurgiu csapata, mivel csütörtök este hazai pályán vesztett a Salzburggal szemben.

Daniel Isăilă vezetőedző legényei határozottan kezdtek és a 15. percben Seto találatával meg is szerezték a vezetést. Húsz perccel később viszont az osztrákok egyenlítettek majd a szünet előtt a vezetést is átvették, a fordulást követően pedig az eredmény megtartására törekedtek.

Nem sikerült pontot szereznie a Steaua labdarúgócsapatának Kijevben, az Európa Liga csoportkörének második fordulójába: Costel Gâlcă vezetőedző legénysége 3-1-re kapott ki a Dinamo otthonában. Az ukránok enyhe mezőnyfölénye ellenére a Steaua szerezhetett volna vezetést az első fél óra végén, azonban Chipciu lövését kapufára védte Rybka. Tíz perccel később a Dinamo talált be: Belhanda szabadrúgásból emelt a sorfal mögé, Jarmolenko pedig kapásból, közelről lőtte ki Arlauszkisz kapuját. A 66. percben Lens, Jarmolenko és Kravets adott mattot a Steaua védelmének, utóbbi pedig kettőre növelte az előnyt. A 82. percben küldte a pályára Gâlcă Rusescut, aki öt perccel később szépített Keserű sarkazása után, majd a hajrában hatalmas gólhelyzetet hagyott ki. Ekkor viszont már 3–1 volt az állás: Jarmolenko kezezése után indított támadást a Dinamo, amelyből Teodorczyk talált be a bukarestiek kapujába.

Európa Liga, 2. forduló

D-csoport

Astra Giurgiu - Salzburg 1-2 (Seto 15. perc, illetve Kampl 36., Jonatan Soriano 42.)

Celtic - Dinamo Zagreb 1-0 (Commons 6. perc).