2024. 04 20.
Vidék

Nagy mellénnyel jött, kicsi zakóval ment haza az U

2017.09.16 - 23:03

A Tasnádi Unirea labdarúgócsapata szolgáltatta a Liga 3 negyedik fordulójának a meglepetését az 5-ös csoportban: Marius Botan edző legénysége 2–0-ra verte a nagy múltú Kolozsvári Universitateát.

Nem illetődött meg a Tasnádi Unirea labdarúgócsapata szombaton idehaza, amikor Románia egyik legnagyobb múltú klubjának a legénysége, a Kolozsvári Universitatea jött ellenfélnek a Liga 3 5-ös csoportjának 4. fordulójában. Marius Popescu edző (vélhetően) technikás tanítványai pedig képtelenek voltak alkalmazkodni a körülményekhez, így belefutottak egy vereségben, amiről vélhetően még sokáig fognak beszélni a tasnádiak. És biza sokan voltak a stadionban is, akik látták ezt a meccset: közel 900-an az Unirenának, és további 200 az Universitateának szurkoltak. A lelátókon a kolozsvári ultrák „lenyomták” a helyieket (még egy ittas állapotban levő kolozsvári személy is befutott a pályára meccs közben, és a csendőrök beavatkozására volt szükség, akik kivezették a szurkolót – viszont ezért az Unireát büntetik), de pályán a tasnádiak voltak a lelkesebbek.

A kolozsváriak két nagy elpuskázott lehetőséggel jelezték, hogy pontokért jöttek, viszont a 11 percben a Szatmárnémeti FC Olimpia egykori játékosa, Rareș Takács hatalmasat hibázott, amikor a saját tizenhatosán belül hátulról kaszálta el egykori csapattársát, a betörő Adrian Ciult. A tasnádiak játékosa ráadásul ráesett a kapujából kimozduló Iulian Diunura, így a hálóőr húzta a rövidebbet, hiszen úgy megsérült, hogy néhány perccel később cserét kért. De előtte még gólt kapott, hiszen a Takács szabálytalansága után járó 11-est Gabriel Cădar magabiztosan értékesítette a 13. percben (1–0).

Marius Botan edző legényei ezután hősiesen védekeztek, a kolozsváriak pedig távoli, de pontatlan lövésekkel próbálkoztak. Egyedül Dorin Goga távoli bombája tartott kapura, de Claudiu Băican védett. Aztán a fordulás után az Unirea alig tudott átjönni az ellenfél térfelére, viszont ez nem jelentette azt, hogy Băicannak nagyon sok munkája lett volna. Viszont a védelem annál inkább dolgozott, méghozzá nagyon jól, a kontrák pedig veszélyesek voltak.

Sőt, a 81. percben, a hat perccel korábban beálló, és a harmadosztályban debütáló Nagy Imre lezárta a meccset: Călin Vădan lódult meg jobb oldalon, majd visszafordított Bogdan Faur elé, aki tovább gurított a bal kapufához érkező Iminek, és innen már nem lehetett hibázni (2–0).

Botannak egyébként úgy tűnik, hogy beválnak a 70. perc környékén történő cseréi: három héttel ezelőtt Bakai Balázs állt fel harmadosztályos újoncként, és lezárta a Dési Unirea elleni meccset (2–0), most Nagy Imivel jött be ez a lépés. Mindkét találkozón Cădar szerezte meg a vezető találatot.

Szombaton az „egyetemistáknak” a hajrában összejöhetett volna a szépítés, de a Szatmárnémeti LPS egykori játékosának, Adrian Micaşnak a lövését a léc alól kanalazta ki Băican.

Maradt a 2–0-s tasnádi siker. Botannak majdnem bejött a számítása, hiszen a bajnoki idény elején azt mondta, hogy ideális lenne a 7 pont az első három bajnoki után. Sajnos múlt héten egy nagyot botlott a csapat a magyarigeniek elleni bajnokin, de most – egy nagy meglepetést okozva – sikerült feledtetni az akkori kudarcot.

„Nagyon örülök hogy így debütáltam. Már nagyon vártam, hogy játszhassak — mondta Nagy Imi. — Odaadással és elszántan játszottunk, és ez kellett ma, hogy legyőzzük a kolozsváriakat. Szerintem nem lesz gond, az első tízbe zárni.”

Botan elsősorban annak örült, hogy a tanítványai túl tették magukat a múlt heti fiaskón, és szombaton mindent beleadtak a győzelemért. „Nagyon örülök annak, hogy így reagáltak a fiúk a magyarigeniek elleni meccs után. Morálisan padlón voltunk, nehezen sikerült felállni onnan. De még a legszebb álmaimban sem reméltem, hogy legyőzzük ezt a nagy múltú csapatot.”

Liga 3, 5-ös csoport, 4. forduló

Tasnádi Unirea – Kolozsvári Universitatea 2–0 (1–0).

Gólszerzők: Cădar (13. perc – 11-esből), Nagy (81.).

Unirea: Băican – Vădan, Bălău, Cădar (Nagy, 75. perc), Faur (Bolba, 90.), Ciul (Moş, 85.), Stanciu, Bercean, Dascăl (Chivari, 65.), Parnău, Silaghi. Vezetőedző: Marius Botan.

Universitatea: Dinu (Albuţ, 19. perc) – Takács, Ionescu, Cordoş, Manu, Giurgiu, Florescu (Ursu, 57.), Micaş, Goga, Haţiegan, Lemac (Moldoveanu, 19.). Vezetőedző: Marius Popescu.