×
2024. 04 20.

Nagyot alakított Maja Miljkovic, Kolozsváron nyert a VSK

2020.01.04 - 22:21

Érvényesült a papírforma Kolozsváron, és a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata behúzta az Universitatea elleni bajnoki mérkőzését, így a Nyugati-csoport legjobbjaként, egyetlen vesztett ponttal várja majd a folytatást a felsőházban. Úgy tűnik, hogy hatott a marosvásárhelyiek elleni hideg zuhany, a Sirius ellen kikínlódott győzelem után ugyanis megváltozott a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapatának a játéka, és a várt teljesítményt hozzák a lányok. Az év első mérkőzése egyben a bajnokság első szakaszának a záró fordulója is volt. A Kolozsvári Universitatea otthonában játszott találkozónak volt tétje, ugyanis az itt szerzett pontokat továbbviszik a csapatok a következő bajnoki szakaszba. Ezért Mauro Procaccini vezetőedző is ennek jegyében készült a meccsre, habár az elmúlt napok edzéseiről hiányzott az egyik legjobbja, Bernice Mosby. Az amerikai lány ugyanis „kimenőt” kapott a téli ünnepekre, és családjához utazhatott, de csak pénteken tért vissza Szatmárra. Ennek ellenére szombaton ott volt a kezdőbe a kolozsvári meccsen. A találkozó első perceiben még érezhető volt játékán a kiesés, viszont a vezér szerepét átvállalta a szerb Maja Miljkovic (képünkön). Egyébként mindkét csapat játékára jellemző volt a nehézkes kezdés. coque iphone 5 A házigazdák az első perc végén a VSK korábbi játékosának, Alexandra Uiuiunak a triplájával először vezettek (3–2), azonban Alina Podar is hármassal válaszolt, majd Miljkovic és Oláh Andrea pontjai a negyedik perc végéig már négyet tettek a két csapat közé (5–9). A szatmáriak kezdtek ráhangolni a meccsre, és egyre jobban zártak a védelemben, a 9. coque samsung a50 coque huawei p20 percben pedig Adian Pop kosara tizenkét pontos előnyt állított be (9–21). A játék képe részben változott a folytatásban: a szatmári védelem elég jól állt fel, viszont a támadásban már közel sem voltak olyan hatékonyak a lányok, mint az első tíz percben. coque samsung a50 Így jött össze Iannis Koukos edző alakulatának egy öt perces 10–5-ös futás, amivel az „egyetemisták” felzárkóztak hét pontra (19–26). coque iphone 5 kicsit felgyorsult a játék, viszont ezzel együtt jöttek a hibák mindkét oldalon. coque samsung a5 Három perc kellett, míg tizenhárom pont került a két csapat közé (21–34), majd Miljkovic pontjai beállították az első félidő legnagyobb különbségét (23–38). egyet még faragtak hátrányukból a kolozsváriak, így mínusz tizennégyről várhatták a folytatást (24–38). Innen fordítani már nem lehetett a második félidőben. Maja Miljkovic rákapcsolt, de Mosby, Podar és Oláh Andi is odatette magát, így a 26. coque iphone 6 perc végén huszonhárom pontos szatmári fórt mutatott az eredményjelző (30–53). Mariah King, Fota és Kilin Tünde pontjai zárták a harmadik negyedet, így plusz tizenöt maradt a VSK-előnyből a zárásra (38–53). Mosby és King pontváltásai után az 33. percben végre beakadt Flavia Ferenczi távoli dobása is (42–62), majd három perccel később Mosby és Oláh Andi is hozzátett még egy-egy triplát, így huszonhat pontos szatmári vezetésről jöhetett a hajrá (46–72). Viszont a kolozsváriak innen feladták a küzdelmet, a VSK pedig kiengedett, így 54–77-es eredménynél szólalt meg a találkozó végét jelentő sípszó. A szatmári gárda így kilenc győzelemmel és egyetlen vereséggel zárja a bajnokság első szakaszát. Az aradi vereség viszont Procaccini edző alakulatának egy pontjába került, így 11 pontot visz magával a VSK a felsőházi csoportba. Az Aradi FCC Baschet, a Kolozsvári Universitatea és a Kézdivásárhelyi SE követi a szatmáriakat a Nyugati-csoportból, a Keleti szériából pedig a Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC, a CSM Târgoviște, a Brassói Olimpia és a Știința Phoenix Konstanca lesz az ellenfél. Ha a román szövetség nem változata a bajnoki menetrenden, akkor ezek a csapatok azokat a pontokat viszik magukkal tovább, amit az egymás elleni csoportmeccsen gyűjtöttek be. A programot viszont csak hétfőn közölik. coque huawei p9 Így a VSK csak útközbe tudja meg, hogy visszatérve Németországból, melyik együttes ellen kezd majd a honi bajnokság felsőházában. Mint ismeretes, a szatmáriak kedden és szerdán a BC Pharmaserv Marburg ellen játszanak két meccset a Női Közép-Európa Liga csoportkörében. coque huawei pro A németek azonban kiharcolták maguknak a szervezőknél, hogy az oda-vágó meccseket is hazai pályán játszhassák. Jelenleg 3 győzelemmel és 1 vereséggel a táblázat 2. helyét foglalják el, míg a VSK 2 győzelemmel és 2 vereséggel a harmadikok. A keddi lesz a 3. coque huawei nova fordulóból elhalasztott találkozó, a szerdai pedig a 8. forduló meccse. Női kosárlabda Nemzeti Liga, Nyugati-csoport, 10., utolsó forduló Kolozsvári Univeristatea – Szatmárnémeti VSK 54–77 (9:21, 15:17, 14:15, 16:24). Universitatea (pontok száma/lepattanók száma/gólpasszok): Kilin Tünde (4/4/7), Andreea Fleșer (0/2/0), Teodora Neagu (4/1/2), Mariah King (25/12/1), Alexandra Uiuiu (5/3/3) – Bianca Fota (12/4/1), Denisa Fota (4/1/0), Bianca Stoica, Bölöni Noémi. Vezetőedző: Iannis Koukos. VSK (pontok száma/lepattanók száma/gólpasszok): Bernice Mosby (19/4/1), Oláh Andrea (7/5/4), Maja Miljkovic (24/8/8), Alina Podar (9/7/2), Andreea Huțanu (2/5/1) – Carla Popescu (4/4/2), Adina Pop (5/1/3), Flavia Ferenczi (3/0/1), Anisia Croitoru, Adina Stoiedin (4/7/1). Vezetőedző: Mauro Procaccini. Aradi FCC Baschet – Kézdivásárhelyi SE 86–44 Marosvásárhelyi Sirius – Nagyváradi Rookies 77–71 A végső állás 1. Szatmárnémet 19 pont (9 győztes meccs/1 vesztes meccs), 2. Arad 18 (8/2), 3. Kolozsvár 16 (6/4), 4. coque huawei p10 Kézdivásárhely 15 (5/5), 5. Marosvásárhely 12 (2/8), 6. Nagyvárad 10 (0/10). A felsőház állása az első forduló előtt 1. Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC 12 pont 2. Szatmárnémeti VSK 11 3. Aradi FCC Baschet 10 4. coque autres iphone 1 CSM Târgoviște 9 5. coque huawei pro Kolozsvári Universitatea 8 6. Brassói CSTBv Olimpia 8 7. Kézdivásárhelyi SE 7 8.