2024. 03 28.
14 °C

Nagyot szólt a vége

2017.05.31 - 19:59

Nagyon rég rúghatott a Szatmárnémeti FC Olimpia labdarúgócsapata 7 gólt hazai meccsen, ugyanis Laurențiu Roşu utolsó találatát már nem tudták jelezni, mert nem volt 7-es számú tábla.

Kiütéses győzelemmel zárta a 2016–2017-es Liga 2-es idényt a Szatmárnémeti FC Olimpia labdarúgócsapata, viszont a 7–0-s sikerhez kellett egy olyan ellenfél is, amely a második félidőben feladta a játékot.

A Dacia Unirea Brăila 14 fős kerettel jött, de hogy ne fessen oly csúnyán a helyzet, ezért a küldöttség másik két tagját, a 39 éves Sorin Frunzát és a 40 éves Ştefan Leut is a meccslapra írták. Mindezek ellenére az első félidőben még mutatott némi hajlandóságot a játékra a Duna-parti alakulat, és Robert Roşoagă kétszer is megdolgoztatta Marius Şuta kapust.

A túloldalon viszont minden kapura tartó lövés célba ért. Az első két találatnál Silviu Pană volt a „kiszolgáló”, aki előbb Carlo Erdeinek készítette le a labdát 15 méterre (1–0), majd Florin Mureşannak 6 méterre (2–0). Mindkét találatnál erőből lőtték ki Popa Albert kapuját az Olimpia játékosai, a szünet előtt pedig Pană fejjel is betalált Ciprian Duruş jobb oldali emelése után (3–0). Ekkor viszont a vendégek már emberhátrányban voltak, hiszen Costin Ghiocelt trágár beszédért kiállította a zilahi Paul Unimatan játékvezető.

Fordulás után Villand Róbert köszönt be egy kapufával, majd tíz perc alatt Pană ugyanarról a helyről, szabadrúgásból kétszer is Raul Krausz fejére emelt, aki így ötre növelte az előnyt. A Brăila már nem játszott semmit, védekezésben néha jól működött a lescsapdája, míg a túloldalon Şuta munka nélkül maradt.

A 69. percben Laurenţiu Roşu még csak a kapufát találta el, de a hajrában 16 méterről, egy keresztbefutás után jobbról kilőtte Popa kapujának rövid sarkát (6–0), a 85. percben pedig Duruş keresztlabdájába nyúlt bele az érkező tizenhét éves Vasile Chitaş előtt (7–0). A fiatal srác nem is ünnepelt a társaival, ugyanis megharagudott, mivel elhalászták előle a lehetőséget, hogy megszerezze élete első másodosztályos gólját.

Viszont ezt a gólt már nem tudták mutatni az eredményjelzőn, mivel kiderült, nincsen 7-es számú tábla; ezért két labdaszedő srác odaállt a tábla alá, és ujjaikkal mutatták a 7–0-s végeredményt. A meccs végén viszont kevesebb mint 150 néző tapsolta meg az Olimpia „dicső” idényzárását, ugyanis csak ennyien látogattak ki a mérkőzésre…

Labdarúgó Liga 2, 38., utolsó forduló

Szatmárnémeti FC Olimpia – Dacia Unirea Brăila 7–0 (3–0).

Gólszerzők: Erdei (19. perc), Mureşan (24.), Pană (39.), Krausz (52., 59.), L. Roşu (82., 85.)

Kiállítva: Ghiocel (33. perc – Brăila).

Olimpia: Şuta – Duruş, Mureşan, Heil, Bura (Văsălie, 72.), Pană, Krausz, Erdei (Chitaş, 53.), Villand (Cocian, 61.), L. Roşu, Pop. Vezetőedző: Bogdan Andone.

Brăila: Popa – Niţă, Moglan, Ghiocel, Stănciulescu, Ciucureanu, Ioan (Puia, 46.), Roşoagă, Oprea, Dima, C. Roşu. Vezetőedző: Alin Pînzaru.