×
2024. 04 25.

Nagypénteken dől el a továbbjutás

2018.03.27 - 21:39

A hazai hidegzuhany után 68–50-re győzött Temesváron a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata a bajnoki rájátszás első körének második mérkőzésén, így a harmadik meccsen, Szatmárnémetiben dől el a továbbjutás.

Nem ért véget a Szatmárnémeti VSK és a Temesvári SCM női kosárlabdacsapatainak a párharca a Nemzeti Liga rájátszásának első körének második meccse után. Úgy tűnik, hogy hatott a múlt heti hidegzuhany – amikor a temesváriak Szatmáron győztek –, és Marius Dobă edző alakulata nyerni tudott kedden a bánsági városban, így összetettben egyenlő az állás, a továbbjutás így pénteken fog eldőlni.

A mérkőzés mintha jobban kezdődött volt a VSK-nak, ugyanis Marina Sfîrlea és Taneisha Harrison pontjaival két perc után már 5–0 volt ide. Két perccel később viszont már a temesváriak vezettek hattal (11–5). Innen kezdett a mérkőzés a pénteki, szatmári találkozóra hasonlítani, ráadásul a bírók is könnyedén fújtak a VSK ellen sportszerűtlen faultot (pénteken összesen négy hasonló ítélet született a szatmáriak ellen). Brittany Denson viszont rákapcsolt, kétszer is blokkolta az ellenfél dobását, miközbe Andra Mandache és Harrison ledolgozták a hátrányt, majd Porchia Green távoli találatával és Mandache újabb pontjaival 9. percben 11–18 lett az állás.

A második negyedet Mandache triplája nyitotta, majd Marina Solopova triplájával és közeli találatával a 14. percben már tizenkét pont volt közte (16–28). Rengeteg hibával játszott mindkét csapat, a pontok is lassan gyűltek. Egy perccel a szünet előtt Harrison zörgette meg a hálót a 6,25-ösön kívültől (23–37), de hasonló találattal válaszolt a temesváriak szatmári játékosa, Adina Pop. Romina Filip pontjai zárták az első félidőt, így a hazaiak mínusz kilencről kezdték a következő húsz percet (28–37).

A második félidőt nagyon görcsösen kezdte mindkét csapat. Három perc után még csak 2:2 volt a részeredmény, amikor végre beindult a játék is. Brosovszky-Boriga Mónika triplájra Green és Harrison is hárompontosokkal válaszoltak. Alexandra Uiuiu távoli dobása tizenhatot tett a két csapat közé (35–51), majd Green is tett hozzá további hármat, így plusz tizenhétről kezdődött az utolsó tíz perc (39–56). A VSK amerikai irányítója ekkor már 75 százalékos volt a három pontosoknál, hiszen az addigi 4 távoli dobásból csak egyet hibázott. A szatmári gárda egyik legjobbja volt, habár csapattársai visszavettek a tempóból. A 35. percben húsz pont volt a VSK előnye (45–65), és a meccs végéig nem is nőtt tovább. Solopova érthetetlenül sok labdát adott el, Mandache és Harrison sem dobtak már olyan pontosan, mint azelőtt, igaz, közben a temesváriak is feladták a meccset.

Tizennyoccal nyert a VSK (50–68), és a papírforma szerint szatmári siker született. Viszont – az előzetes számításokkal ellentétben – ez most még nem ért továbbjutást. A rájátszás pénteken Szatmárnémetiben folytatódik, és a győztes csapat jut majd a legjobb négy közé.

Női kosárlabda Nemzeti Liga, rájátszás, 1. forduló, 2. mérkőzés

Temesvári SCM – Szatmárnémeti VSK 50–68 (14:20, 14:17, 11:19, 11:12).

Temesvár (pontok száma/lepattanók/gólpasszok): Brosovszky-Boriga (12/3/3), Stoiedin (8/8/3), Pane (10/4/0), Lloyd (6/3/0), Burdgess (5/8/1), Filip (4/6/0), Pop (3/1/1), Ardelean (2/2/3), Ivaschescu. Vezetőedző: Mihai Coldea.

Szatmár (pontok száma/lepattanók/gólpasszok): Harrison (18/3/5), Green (11/7/4), Sfîrlea (2/0/1), Mandache (15/5/5), Denson (12/9/1), Oláh, Lazăr (0/2/0), Uiuiu (3/1/0), Kádár, Solopova (7/8/6).

Összetettben: 1–1. A továbbjutás eldöntő meccset március 30-án rendezik Szatmárnémetiben.

Gyulafehérvári CS Universitatea – Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC 57–93

Összetettben: 0–2. Továbbjutott: a Sepsi-SIC.

Aradi FCC ICIM – Brassói CS Țara Bârsei Olimpia 66–74

Összetettben: 0–2. Továbbjutott: a CSTB Olimpia.

ACSB Teleorman Alexandria – Kolozsvári Universitatea 75–78

Összetettben: 0–2. Továbbjutott: az Universitatea.