Năstăsie rászámolt az Olimpiára
Utoljára módositva: 2017-08-20 12:49:43

Nem tud nyerni a Szatmárnémeti FC Olimpia labdarúgócsapata Mioveni-ben, ahol péntek késő délután az eddigi legfájóbb vereséget szenvedte el a sárga-kék legénység: az Argeş megyei alakulat Cosmin Năstăsie három találatával nyert 3–0.

A hazaiak már a 3. percben vezetést szereztek, amikor Florescu buktatásáért a fogarasi Marian Barbu játékvezető 11-est ítélt, amit Năstăsie értékesített (1–0). Selymes Tibor edző legényeinek lett volna lehetőségük egyenlíteni, de Eduard Stoica, a Mioveni hátvédje a gólvonal elől kanalazott ki egy labdát, később Ionuţ Miholca lövése pedig kevéssel célt tévesztett.

Fordulás után Năstăsie további két gólján kívül nem sok mindent történt a pályán. A Mioveni játékosa az 50. percben egy ellentámadást zárt góllal (2–0), majd a hazaiak „ráültek” az eredményre és kontrákra építettek, míg az Olimpia támadásai és lövései erőtlenek, eredménytelenek voltak. A 84. percben Năstăsie lezárta a meccset: Andrei Neagoe indította a csatárt, aki ajtó-ablak helyzetben nem hibázott Florin Munteannal szemben (3–0).

A szatmári legénységnek nincs sok ideje a sopánkodásra. Szerdán ugyanis folytatódik a bajokság, és a 4. fordulóban az újonc, ám eddig százszázalékos AFC Hermannstadt jön Szatmárra. A nagyszebeniek egyébként szombaton kapták a szezonbeli első gólt.

Liga 2, 3. forduló

CS Mioveni – Szatmárnémeti FC Olimpia 3–0 (1–0)

Gólszerző: Năstăsie, 3. perc, 50., 84. – az elsőt 11-esből.

Mioveni: Croitoru – Tirică, Gugu, Ichim, Edi Stoica, Mîrzeanu, Rares Lazăr, Rădescu (Iamandi, 87. perc), Florescu (Pirtea, 68.), Andor (Neagoe 80.), Nastasie. Vezetőedző: Florin Marin.

Olimpia: Fl. Muntean – Duruş, Mureşan, Cr. Munteanu, Brata, Achim (Lukacs, 46.), Cubaş, Ayoub (Rus, 60.), Miholca, Ben Khalifa (Jurj, 80.). Lusamba. Vezetőedző: Selymes Tibor.