×
2024. 04 20.

Négy arannyal negyedikek

2018.08.10 - 00:42

Egerszegi Krisztina 1991 óta tartó Eb-csúcsát döntötték meg, Verrasztó Dávid a 400 vegyes legidősebb bajnoka lett, véget érte Cseh Laci sorozata.

Verrasztó Dávid (képünkön) 400 méter vegyesen arany-, Késely Ajna 400 méter gyorson ezüst-, Burián Katalin pedig 200 méter háton bronzérmet szerzett a Glasgow-ban rendezett úszó Európa-bajnokság csütörtöki zárónapján. A magyar csapat négy arany-, három ezüst- és két bronzéremmel zárt.

Verrasztó 4:10.65 perces idővel csapott célba, ezzel sorozatban harmadszor lett a kontinens legjobbja, ugyanakkor 29 évesen ő lett a szám történetének legidősebb Európa-bajnoka.

A 16 éves Késely – aki korábban 800 méteren ezüst-, 1500 méteren pedig bronzérmet szerzett – óriási csatát vívott legnagyobb riválisával, Simona Quadarellával. A magyar lány végig az élen úszott, csupán az utolsó ötven méteren érte be az olasz sportoló, akinek jobban jött ki a benyúlás, és 22 századdal hamarabb érintette a falat.

A 23 éves Burián 2:07.43 perces egyéni csúccsal csapott célba. A számot az olasz Margherita Panziera nyerte (2:06.18 perc), aki Egerszegi Krisztina 1991 óta fennálló Európa-bajnoki rekordját (2:06.62 perc) adta át a múltnak.

Cseh Lászlónak most nem jött össze az éremszerzés: a 14-szeres Európa-bajnok, a kontinensviadalok történetének legeredményesebb versenyzőjének hatalmas sorozata fejeződött be ezzel, ugyanis a 32 éves úszó a 2003-as montreali világbajnokság óta minden egyes nagymedencés világversenyen a dobogóra állhatott.

Glasgow-ban a Tollcross Parkban Hosszú Katinka (200 méter vegyes), Milák Kristóf (200 méter pillangó), Kapás Boglárka (200 méter pillangó) és Verrasztó Dávid (400 méter vegyes) szerzett aranyérmet, második lett Kenderesi Tamás (200 méter pillangó), valamit kétszer Késely Ajna (800 és 400 méter gyors). Késely (1500 méter gyors), valamint Burián Katalin (200 méter hát) szerzett bronzérmet. A magyarok ezzel az éremtábla negyedik helyén végeztek. Előttük zártak az oroszok (10 arany-, 10 ezüst-, 6 bronzérem), a britek (9, 7, 8) és az olaszok (6, 5, 11), míg Románia Robert Glință 50 méter háton szerzett ezüstérme révén a 16. lett az éremtáblázatban.

A magyar úszók 94 aranyérmet szereztek eddig a nagymedencés Eb-n.