×
2024. 04 19.

Negyedik alkalommal is megvédte Eb-címét Hosszú Katinka

2018.08.09 - 01:22

Hosszú Katinka aranyérmet nyert 200 méter vegyesen szerdán a glasgow-i úszó Európa-bajnokságon.

A szám világ- és olimpiai bajnoka, világcsúcstartója perces idővel, nagy küzdelemben győzött, ezzel sorozatban ötödször lett a kontinens legjobbja ebben a versenyben. A másik magyar versenyző, Jakabos Zsuzsanna a nyolcadik helyen végzett.

Hosszú az első női úszó, aki Európa-bajnokságon négyszer védte meg címét. A férfiaknál Cseh Lászlónak sikerült hasonló, 2004 és 2012 között 400, 2006 és 2014 között pedig 200 méter vegyesen nyert ötször egymás után.

A magyar világsztár a pillangó után második volt egyetlen századdal lemaradva brit riválisa mögött, háton az élre állt és hét tizedes előnyt szedett össze. Ez a fór a mellúszásban eltűnt, azaz dönthetett a gyors, ami óriási küzdelmet hozott, s végül nyolc századdal Hosszú diadalmaskodott.

„Ez a szívemből jött. Nagyon szerettem volna megnyerni ezt a versenyt, és hihetetlenül boldog vagyok, hogy sikerült — nyilatkozott az európai szövetségnek a célba érkezést követően. — Igazi kihívás volt, a győzelem megmutatta, hogy a körülmények ellenére képes vagyok keményen versenyezni. Most minden eddiginél motiváltabb vagyok, kőkeményen fogok edzeni és az úszásra összpontosítani a következő években.”

„Számomra ez nem csak egy Európa-bajnoki cím, ez jelképezi az idei év nehézségeit és küzdelmeit” — nyilatkozta az MTI-nek az úszó, aki az elmúlt hetekben szakított edzőjével (és férjével), Shane Tusuppal, és július végén mutatta be új szakvezetőjét, Petrov Árpádot.

Hosszú Katinka a magyar küldöttség hatodik medencés érmét szerezte. Korábban Milák Kristóf és Kapás Boglárka győzött 200 méter pillangón, második lett 200 m pillangón Kenderesi Tamás és 800 m gyorson Késely Ajna, illetve utóbbi harmadikként csapott a célba 1500 gyorson. Ugyanakkor a nyíltvízi úszók 5 kilométeres versenyszámában Rasovszky Kristóf szerzett aranyérmet.