×
2024. 04 20.

Negyedik érmét szerzi Fischer Márk

2012.06.22 - 08:00

Két érmet szerzett Bukarestben az atlétikai korosztályos bajnokságban Fischer Márk, a Szatmárnémeti LPS-CSS sportolója.

Egy bajnoki címmel és egy ezüstéremmel tért haza Bukarestből a Szatmárnémeti Sportlíceum–Iskola Sportklub atlétája, Fischer Márk. A 13 éves sportoló a 12–14 évesek (gyerek I korosztály) bajnokságán 12,73 méter eredménnyel nyerte meg a súlylökők versenyét, majd 29,88 méteres dobással a diszkoszvetés második helyét szerezte meg.

Marius Glodean edző tanítványának ez idén már a negyedik bajnoki érme. Az évet a fedett pályás bajnokságban aranyéremmel kezdte, tavasszal egy szabadtéri bajnoki ezüstöt szerzett diszkoszvetésben. „Nagyon szereti ezt a sportágat, és ez a legfontosabb a fejlődésében, alig két éve atletizál, idén kezdtük a bajnoki szereplést, és máris négy éremnél tartunk. Ez egy kiváló eredmény” – dicsérte tanítványát Marius Glodean.

Fischer Márk egyébként a szatmárnémeti Aurel Popp Művészeti Líceum VI. B osztályos tanulója. Most diáktársaival neki is következik a két hónapos vakáció, majd iskolakezdés előtt az edzések is megkezdődnek.

Ugyanitt, a LPS–CSS gerelydobója, Marcel Eduard Pirui (edző: Radu Achim) 36,35 méter eredménnyel a második helyen zárt.