1EUR = 4.97 RON
1USD = 4.61 RON

Negyedik helyen zárt Románia

2018.12.16 - 16:30

A negyedik helyen zárt Románia női kézilabda-válogatottja a Franciaországban rendezett Európa-bajnokságon, miután a vasárnapi, párizsi bronzmérkőzésen 20–24-re kapott ki Hollandia alakulatától.

Ambros Martín szövetségi kapitány tanítványai a péntek esti elődöntőben az olimpiai bajnok orosz válogatottal álltak szemben. Némi meglepetésre a román lányok kezdtek jobban, sőt egy 5–1-es sorozattal elléptek ellenfelüktől, pedig legjobb játékosuk, Cristina Neagu súlyos térdsérülés miatt csak a lelátóról figyelhette a találkozót. A második félidőben viszont jobban játszottak az oroszok, és 28–22-re győztek.

Így vasárnap a románok a bronzéremért küzdhettek, míg az oroszok a házigazda franciákkal játszották a finálét késő este.

A két évvel ezelőtti Eb-döntős hollandok végig vezettek a vasárnapi bronzmeccsen, Martín csapata csak futott az eredmény után. A szünetig hat pont különbség volt a két együttes között. Nyolc perccel a vége előtt ugyan háromra apadt a hátrány (18–21), és a románok előtt további felzárkózási lehetőségek is voltak, végül az „oranje” dobta a meccs utolsó gólját és 20–24-es állásnál szólalt meg az utolsó sípszó.

Ebben a rendszerben 1994 óta rendezik a női Eb-t, Románia még soha nem jutott a döntőbe, de a harmadik bronzmérkőzését játszotta: 2010-ben a dánok elleni sikerrel zártak a harmadik helyen, de 2000-ben Oroszországtól kaptak ki. Hollandia második alkalommal jutott a legjobb négy közé, és először nem játszhatott döntőt.