2 °C
kevés felhő

Negyedórányi meglepetés Konstancán

2017.03.18 - 16:49

A papírformának megfelelően vereséget szenvedett Konstancán a VSK kézilabdacsapata, azonban 16 percen keresztül vezetett Várady legénysége.

Szép játékkal mutatkozott be a konstancai közönségnek a Szatmárnémeti VSK férfi kézilabdacsapata, azonban a meccs végére érvényesült a papírforma: a Nemzeti Liga 24. fordulójának a mérkőzését a vendéglátó HC Dobrogea de Sud simán nyerte.

Trifunovic (képünkön piros mezben) és Suciu góljaival a VSK 3–1-re vezetett a szombati meccs 3. percében, majd Mureșan találata hét perccel később már hármat tett a két csapat közé (4–7). A szatmári kapuban Cioroiunak is voltak fontos védései, de a védekező játék is elég jól működött az álmosan kezdő konstancai támadásokkal szemben. A 17. percben Vujadinovic találatával tudta átvenni a vezetést a dobrudzsai csapat, viszont a szünetig nem sikerült még jelentős előnyre szert tennie (17–16). A második félidőben aztán rákapcsolt Aihan Omer vezetőedző csapata. A VSK a 34. percben Stan révén szerezte első találatát a fordulás után, viszont ezelőtt már 20–16 volt az állás. Hét perccel később már hat gól volt a Dobrogea előnye (26–20), amelyet folyamatosan növeltek a hazaiak, Rakcevic, Vujadinovic, Cutura és Nistor találataival pedig az 52. percben tízzel vezetett az ellenfél (34–24). Tizenegy lett a különbség a végére (37–26), de az első negyed óra játéka biztató volt.

Az alapszakasz utolsó előtti fordulójának a mérkőzését jövő szombaton játssza Várady Gyula legénysége idehaza, amikor a Dunărea Călărași lesz az ellenfél. Ezen a meccsen talán már pályára lép a korábbi házi gólkirály Nikola Lazic.

Férfi kézilabda, Nemzeti Liga, alapszakasz, 24. forduló

Konstancai HC Dobrogea de Sud – Szatmárnémeti VSK 37–26 (17–16).

VSK: Cioroiu – Mateș, Rogoz 1 gól, Mureșan 4, Crăciun 1, Suciu 2, Avramescu 1, Campar 1, Trifunovic 7, Olar, Stan 5, Ungar 4.