2024. 03 29.
enyhe intenzitású szitálás

Negyedosztályos csapatot vert az Olimpia FC

2014.07.25 - 12:00

Az első nyári felkészülési mérkőzésen a Brassó megyei Botfalu csapata ellen nyert 7–1 arányban a Szatmárnémeti Olimpia FC csapata. Rus és Boştină lesérültek, ők nem játszottak csütörtökön.

A Brassó megyei negyedosztályos botfalui csapat ellen játszotta első felkészülési mérkőzését a Szatmárnémeti Olimpia FC labdarúgócsapata. A brassópojánai edzőtáborban készülő szatmári legénység 7–1 arányban győzött úgy, hogy hatan találtak be az ellenfél kapujába, közülük négy újonc.

Rus a tegnapi edzésen hátfájdalmakra panaszkodott, míg Boştină a mérkőzésre való bemelegítéskor bokaficamot szenvedett. Ezért Cosmin Bodea vezetőedző kímélte a két játékost, egyik sem játszott Botfalu ellen. „Boştină miatt kicsit aggódunk, mert az ő sérülése tűnik súlyosabbnak. Ha nem szünnek a fájdalmai, akkor még a hétvégén elmegyünk vele a kórházba” – nyilatkozta lapunknak a csapat másodedzője, Ioan „Lulu” Dragomir.

Mint ismeretes, az Olimpia FC a hét elején vonult a brassópojánai edzőtáborba, ahol augusztus 1-ig alapoznak a másodosztályos bajnokságra. „Lulu” lapunknak elmondta, hogy minden nap reggel erőnléti, délután pedig technikai, labdás edzést végeznek a fiúk, és a két sérüléstől eltekintve a többiek jól teljesítenek. „Van egy két zápor, eső, de mindez nem zavarja meg az edzésprogramunkat. Jól haladunk az alapozással, a fiúk jól teljesítenek és a körülmények is kifogástalanok” – tette hozzá a másodedző.

Szombaton 11 órától a csoportellenfél Tatrangi Unirea lesz a felkészülési partner egy barátságos mérkőzésen.

Felkészülési mérkőzésen

Szatmárnémeti Olimpia FC – Botfalu 7–1 (4–0).

Szatmári gólszerzők: Bujor 13. perc, Apostu 31., Bic 34., Gavrilescu 38., Laso 54. és 74., Neagu 78. Az ellenfél a 73. percben szépített 11-esből.

Olimpia FC: Anca–Trip – Munteanu, Mureşan, Bălău, Iuhas – Svarczkopf, Villand – Gavrilescu, Bic, Bujor – Apostu. Játszottak még: Şuta, Fila – Paul, Rus, Neagu, Micaş, Lucaci, Tillinger, Laso, Faur, Feier, Marinaş, Brata.