×
2024. 04 26.

Negyedszer nyert Teodora Șofran

2017.02.27 - 14:44

A Fülöp Mihály Emlékverseny-sorozat negyedik fordulóját nyerte meg a hétvégén a Szatmárnémeti SK tőrvívója, Teodora Șofran.

A 14 évesek között, vagyis az újonc lányok kategóriában – ahova 42-en neveztek – verte a mezőnyt, a döntőben pedig izgalmas asszóban győzte le a Törekvés sportolóját, Goóg Annát: a Lengyel Éva, File Attila, Dan Șuta, Izsáki Arnold edzőnégyes tanítványa 12–14-ről felállva verte 15–14-re a budapesti ellenfelét. Az esztergomi II. Balassi Kupa egyébként a versenysorozat ötödik állomása volt, ebből négyet nyert meg Teodora.

A 12 éves fiúk, vagyis bambi korosztály versenyében a 42 fős mezőnyben Matei Serghie az 5., Răzvan Nojea a 10., Nicolas Pop a 15. helyen zártak, a korcsoport lányversenyében pedig Virág Diana, Carina Crehul, Maria Chiroean és Draveczki Rebeka vívott az SZSK színeiben, de nem jutottak be a legjobb 16 közé a 44 fős mezőnyben.