×
2024. 04 26.

Nehezen indult, plusz húsz a vége

2018.10.20 - 19:49

Győzelemmel mutatkozott be vezetőedzőként a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapatának a kispadján Octavian Boian, viszont a húsz pontos siker nem fedi teljesen a valóságot, félidőig szoros volt a meccs.

Behúzta a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata a Kolozsvári CS Universitatea elleni hazai bajnoki mérkőzést, viszont az ellenfél a 26. percig tartotta magát, és megdolgoztatta bajnoki címre pályázó piros-fehéreket.

Mint ismeretes, a szatmári kispadon vezetőedzőként debütált a 30 éves Octavian Boian, aki az elmúnyt idényben még másodedzőként dolgozott a csapatnál. A találkozó végén elárulta, az elején nem, viszont a meccs idején izgult egy kicsit. Volt is miért, hiszen a kolozsvári ellenfél „falhoz állította” a VSK-t. A Matea Tavic, Kristina Baltic, Promise Amukamara, Andra Mandache, Kádár Annamária kezdő ötös kissé szokatlan volt, és talán ezzel is magyarázható, hogy Carmin Artemie Popa vezetőedző tanítványai a 4. percben már hattal vezettek (8–14). Boian cserékkel próbált új taktikai felállásokat, de érdekes módon, Dlesha L’loydot a második negyed végéig mellőzte. Brittany Denson sérülten ült a padon, de Adina Pop is melegítőbe nézte végig a meccset, kézsérülése miatt. Baltic volt az első, aki magasabb sebességi fokozatba kapcsolt, és a 8. percben megfordította az állás (19–18).

20–20-as állásról kezdődött a második negyed, amikor Kádár triplával nyított. Mindezek ellenére a játék nagyon kiegyensúlyozott volt: a szatmáriak sokat hibáztak szabaddobásból és pontatlanul dobtak távolról, míg a kolozsváriak triplákkal tartották a lépést szombaton. A 19. percben végre beállt L’loyd is, aki a nagy szünetig négy pontot tett a két csapat közé (41–37).

A 26. percig bírta a tempót a kolozsvári csapat, de Tavic és Amukamara ellentámadásokból szerzett hat pontjára már nem jött a válasz. Három perc alatt plusz háromról (52–49) tizennégyre nőtt a VSK előnye (66–52), az utolsó tíz perc pedig már csak arról szólt, hogy meddig sikerül majd nyújtani a különbséget. A 38. percben Oláh Andrea triplája tett huszonöt pontot a két csapat közé (85–60), amiből ötöt még faragott a végéig az „egyetemista” csapa, így 85–65-ös végeredménnyel mutatkozott be Boian, illetve a végére simának tűnő sikerrel tudták feleldtetni a szatmári lányok a múlt heti, brassói vereséget.

„Örülök, hogy nyeretünk, bár nem sikerült mindent úgy teljesíteni, ahogy elterveztük. Úgy gondolom, hogy még van min dolgozni, hogy javítsuk a csapat játékát. Azt szeretném, hogy meccsről meccsre jobbak legyünk, kiegyensúlyozott teljesítményt nyújtsunk. Sajnos a meccsek első két negyedében még akadozik a játék, mert az ifiknek – akiket kötelezően használni kell – még nincs kellő tapasztalatuk, és nem tudnak reagálni bizonyos helyzetekben. Úgy vélem, hogy a bajnokság harmadik részében érik össze a csapat” — nyilatkozta Boian.

A VSK a 4. forduló mérkőzését az új szakvezető szülővárosában, Târgoviștén játssza.

Női kosárlabda, Nemzeti Liga, A-csoport, 3. forduló

Szatmárnémeti VSK – Kolozsvári CSU 85–65 (20:20, 21:17, 25:17, 19:11)

VSK (pontok száma/lepattanók száma/gólpasszok): L’loyd (16/1/3), Pane, Uiuiu (4/0/0), Oláh (9/2/0), Tavic (10/4/9), Amukamara (18/2/3), Lazăr (0/3/3), Kádár (3/2/0), Mandache (11/6/4), Baltic (14/13/6), Huțanu (0/4/1). Vezetőedző: Octavian Boian.

CSU (pontok száma/lepttanók száma/gólpasszok): Napier (10/2/5), Orban (6/6/0), Bot (0/2/1), Cenean (8/2/4), Ciciovan, Begenisic (8/9/1), Morse (29/7/1), Biszak, Sfîrlea (2/1/1), Irimeș (2/1/0). Vezetőedző: Carmin Artemie Popa.

Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC – Brassói CSTBv Olimpia 96–57 (30:11, 27:20, 21:10, 18:16)

Október 23.

Aradi FCC ICIM – CSM Târgoviște

A csoport állása: 1. Sepsi-SIC 6 pont/3 mérkőzés, 2. Brassó 5/3, 3. SZATMÁR 5/3, 4. Arad 2/2, 5. Kolozsvár 2/2, 6. Târgoviște 1/1.

B-csoport

CSM Alexandria – Rapid Bukarest 52–77

Marosvásárhelyi CSM –KSE Kézdivásárhely 64–57

Phoenix Știința Konstanca – Nagyváradi Universitatea VSK 74–42.

A csoport állása: 1. Konstanca 6 pont/3 mérkőzés, 2. Marosvásárhely 5/3, 3. Rapid 5/4, 4. Agronomia Bukarest 4/2, 5. Nagyvárad 3/2, 6. Alexandria 2/2, 7. Kézdivásárhely 2/2.