2024. 04 18.
Andrea, Ilma

Nem boldogul Emery a Rennes-el

2019.03.08 - 02:03

Az EL nyolcaddöntőiben néhány érdekes eredmény is született: a Benfica Zágrábban kapott ki, a Sevilla otthon ikszelt, a Rennes legyőzte az Arsenalt, a Villarreal simán győzött Szentpéterváron, Frankfurtban nem született gól.

A francia Rennes hazai pályán 3–1-es győzelmet aratott az angol Arsenal felett a labdarúgó Európa-liga nyolcaddöntőjének első mérkőzésén.

Az est egyik slágermeccsének számító rennes-i összecsapáson az Arsenal hamar megszerezte a vezetést, ám az első félidő végén a hazaiak előbb emberelőnybe kerültek Szokratisz Papasztathopulosz második sárga lapos kiállítása miatt, aztán egyenlítettek, a második félidőben pedig egy öngól és egy kontra döntött a bretonok javára. Ez az első eset, hogy az Arsenal európai kupamérkőzést veszített Franciaországban, viszont a történethez hozzátartózik, hogy Unai Emery vezetőedzőnek vélhetően a Rennes lesz ezután a mumus: 2016–2018 között a PSG vezetőedzőjeként a 47 hazai bajnoki mérkőzésén csak ettől az együttestől kapott ki.

Az Arsenal tehát hármat kapott, a másik londoni alakulat viszont hármat rúgott. A Chelsea ugyanis semmit sem bízott a véletlenre a Dinamo Kijev elleni hazai odavágón. Nagy fölényben kezdtek, az ukránok szinte a felezővonalat is alig lépték át az első percekben, az első negyedóra után pedig 76 százalékos londoni labdabirtoklást mutatott a statisztika. Megérdemelten szerzett vezetést az első félidőben a Chelsea, fordulás után pedig a 100. nemzetközi európai klubmeccsét játszó Willian tette látványosabbá az eredményjelzőn a londoni fölényt: a brazil 22 méterről lőtt szabadrúgása milliméter pontossággal vágódott Bojko kapujának a jobb felső léce alá.

A Chelsea magabiztosan játszott, és nagy fölénye az eredményben is megmutatkozott. A rendes játékidő lejárta előtt Callum Hudson-Odoi is betalált, és a 3–0-s hazai siker után remek kilátásokkal utazik majd Kijevbe, a visszavágót jövő csütörtökön rendezik meg.

A Napoli is hárommal szórta meg az ellenfelét. A vesztes Salzburg kispadján Szoboszlai Dominik, a nápolyiaknál pedig Vlad Chiricheș foglalt helyet, egyik labdarúgó sem kapott játéklehetőséget.

Nyert hazai pályán a Valencia is, igaz, csak egy góllal az FK Krasznodar ellen, míg a háromszoros győztes Sevilla hiába szerzett vezetést az első percben, mégsem tudta legyőzni hazai pályán a Slavia Prahát.

A sorozatban állva maradt harmadik spanyol alakulat, a Villarreal Szentpéterváron brillírozott, és a 3–1-es Zenit elleni győzelemmel nagy lépést tett a negyeddöntő felé.

Kisebb meglepetésre a zágrábiak hazai pályán legyőzték a Benficát, csak Frankfurtban nem született gól: nem bírt egymással a német ötödik és az olasz negyedik, vagyis az Eintracht és az Internazionale Németországban. Nem csak a gól (vagy gólok), de a szép foci is elmaradt ezen a mérkőzésen. A 24. percben a találkozó addigi – és mint később kiderült, az egész mérkőzést tekintve is – legnagyobb gólszerzési lehetőségét Marcelo Brozovic hagyta ki: a Lautaro Martinez buktatásáért megítélt büntetőt elpuskázva. Döntés jövő héten Milánóban, a San Siróban, ahol akár 13 ezer német szurkoló is szoríthat a Frankfurtért. A nemzetközi sajtó ugyanis arról számolt be a héten, hogy az Inter – Eintracht visszavágóra 24 óra alatt több mint 20 ezer jegyigénylést adtak le a vendégszurkolók, holott alapesetben az adott stadion kapacitásának 5 százalékába, azaz Milánóban mintegy 4000–4500 helyre értékesítenének jegyeket a vendégeknek. A Frankfurt a hivatalos honlapján jelentette be, hogy a nagy érdeklődés miatt tárgyalóasztalhoz ültek az Internazionale vezetőségével, amely úgy döntött, a kötelező jegymennyiség háromszorosát, 13 500 belépőt küldenek a német szurkolóknak. Ez az Eintracht tájékoztatása szerint azt jelenti, hogy EL-rekord születik, ennyi vendégdrukker ugyanis egyetlen egyenes kieséses találkozón sem volt még a sorozat történetében.

A Giuseppe Meazza Stadionba, avagy a San Siróba összesen 82 995 néző fér be.

Európa Liga, nyolcaddöntő, 1. mérkőzés

Rennes – Arsenal 3–1 (Bourigeaud 42., Koscielny 65. – öngól, I. Sarr 88., illetve Iwobi 4.)

Sevilla – Slavia Praha 2–2 (Ben Yedder 1., Munir 28., illetve Stoch 25., Kral 39.)

Zenit – Villarreal 1–3 (Azmun 35., illetve Iborra 33., Moreno 64., Morlanes 71.)

Eintracht Frankfurt – Internazionale 0–0

Dinamo Zagreb – Benfica 1–0 (Petkovic 38. – 11-esből)

Chelsea – Dinamo Kijev 3–0 (Pedro 17., Willian 65., Hudson-Odoi 90.)

Napoli – Salzburg 3–0 (Milik 10., Fabián Ruíz 18., Onguéné 58. – öngól)

Valencia – FK Krasznodar 2–1 (Rodrigo 12., 24., illetve Claesson 63.)