6 °C
borús égbolt

Nem jutott a legjobb nyolc közé Tătăran

2014.04.08 - 20:22

Amalia Tătăran a 13. helyen zárta a junior párbajtőrvívók versenyét a bulgáriai Plovdivban zajló korosztályos vívó-világbajnokságon.

Tegnap rendezték a párbajtőrvívás döntőit a bulgáriai Plovdivban zajló kadét és junior korosztályos vívó-világbajnokságon. A Szatmárnémeti Sportklubot Amalia Tătăran képviselte a rangos torna junior párbajtőrvívó számában, amelyen több mint 120 sportoló lépett pástra. Csiszár Ferenc mesteredző tanítványa, akit maga a tréner is elkísért a vb-re, a 13. helyen végzett.

Hétfőn sikerült továbbjutnia csoportjából, majd egy szabad kör után a 64-es táblán 15–9-es győzelmet aratott a Hong Kong-i Jik Hej Koko Lin felett, kedden a 32-es táblán 15–12-re nyert a lengyel Aleksandra Zamachowska ellen, viszont a legjobb 16 között 15–10-es vereséget szenvedett a magyarországi Bohus Rékától, aki ezt követően egészen a torna döntőjéig menetelt. A finálé lapzártánk után ért véget.

Ugyanitt megemlíthetjük, hogy a Szatmárnémeti SK a kadét korosztályos tőrvívók versenyében is képviseltette magát. Lázin Alexandra a lányok között az 54. helyen zárt, míg Bodó Benjámin a fiúk versenyében a 74. pozícióban fejezte be a vb-t.