2024. 04 19.
3 °C

Nem lesz érem, vereség Târgoviștén

2017.04.02 - 22:47

A VSK játékosai a második és harmadik negyedben összesen annyi pontot dobtak, mint az első tíz percben – így nem lehet nyerni Târgoviștén, így az dobogós álmok is szertefoszlottak.

Elfogyott a végére a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata, vasárnap ugyanis a Târgoviște szerteoszlatta a dobogós álmainkat. Jose Araujo edző tanítványai a negyeddöntő harmadik, mindent eldöntő mérkőzésén sima vereséget szenvedtek a Dâmbovița megyei településen, így most már legfeljebb csak az 5. hely megszerzésében bízhat a csapat.

A vasárnapi találkozón egyébként tapintani lehetett a feszültséget, hiszen a továbbjutás ezen a találkozón múlt. Miután a VSK egy héttel korábban itt győzni tudott, így Araujo tanítványai bízhattak abban, hogy sikerül megismételni a bravúrt. Azonban csütörtökön a CSM szatmárnémeti győzelme lendületbe hozta a Târgoviștét. A tét viszont rányomta a bélyegét a meccsre, így a második percben Matea Tavic triplája után kellett először módosítani az eredményjelző táblán (0–3). másfél perc után következett Chastity Reed duplája (0–5) és úgy tűnt, hogy újabb csoda történik Târgoviștén. Viszont Cătălin Tănase edző tanítványai egyenlítettek (7–7), de a vezetést csak a 12. percben tudták átvenni (13–12). Oláh Andrea triplával jelezte, hogy a VSK nem adta fel a harcot (13–15). Legalábbis úgy tűnt, hogy ez a távoli találat ezt üzente. Viszont a húsz perc alatt a szatmári lányok annyi pontot szereztek, amennyit az első negyedben összesen, így pedig elillantak a csekélyke kis remények is a továbbjutásra. Alina Crăciun (16–17, 19–18), Briyona Canty (36–20), Reed (41–22) és Kristina Baltic (41–24) voltak eredményesek két negyeden keresztül. A szerb lány az utolsó negyed elején még bemutatott egy slam dunk-et is,viszont ezt is csak két pontot ért (46–26), az ellenfél pedig tartaléklángon is tisztes távolságra tudta tartani a VSK-t.

57–43 lett a vége, összesítésben pedig a Târgoviște 2–1-re győzött a VSK ellen. Az 5. hely még elcsíphető, ehhez viszont nyerni kell a következő mérkőzéseken: pénteken 18 órakor kezdődik az Aradi ICIM elleni, két nyert mérkőzésig tartó párharc. Ezután még lesz egy összecsapást a Galaci Phoenix – CSBT Alexandria meccs győztese ellen (az két párharc vesztesei a 7. helyért küzdenek). Utána kezdődhet a csapat átszervezése, ugyanis a jövőben, ha dobogós helyre vágyunk, akkor ennél erősebb felállásban kell nekivágni a bajnokságnak. Viszont a mostani keretben vannak játékosok, akiktől kár lenne megválni. De ez már a klubvezetés dolga lesz, amely – értesüléseink szerint – európai kupaszereplésre vágyik.

Női kosárlabda, Nemzeti Liga, negyeddöntő, 3. mérkőzés

CSM Târgoviște – Szatmárnémeti VSK 57–43 (8:12, 18:6, 18:6, 13:19).

Összesítésben: 2–1.

CSM (pontok száma/lepattanók száma/gólpasszok): Cosby (7/2/2), Green (12/5/3), Toma (9/12/1), Coker (10/8/5), Poole (14/5/2), Chivu (5/2/0), Virjoghe (0/1/0), Fodor. Vezetőedző: Cătălin Tănase.

VSK (pontok száma/lepattanók száma/gólpasszok): Reed (8/12/1), Laza (3/1/2), Baltic (7/13/2), Batey (2/2/0), Tavic (5/4/5), Oláh (5/2/0), Canty (2/1/0), Szmutku (6/0/0), Ferenczi (2/1/0), Crăciun (3/2/0). Vezetőedző: Jose Araujo.