2024. 04 24.
szitálás

Nem sikerült győzni Nagyváradon

2014.09.28 - 16:13

Két góllal kapott ki Nagyváradon a Szatmárnémeti VSK férfi kézilabdacsapata, a másodosztályos bajnokság 3. fordulójának mérkőzésén.

Szoros bajnoki mérkőzésen kapott ki vasárnap Nagyváradon a Szatmárnémeti VSK férfi kézilabdacsapata: Nicolae Istrate edző legényei 32–30-ra vesztettek a vendéglátó Városi Sportklub együttesének az otthonában.

A találkozó első félideje kiegyenlített volt, mindkét csapat vezetett rövid ideig legalább egy góllal, a szünetre viszont döntetlen maradt az állás (17–17). Fordulás után viszont a bihariak határozottabbak voltak, és diszkrét bírói segítséggel sikerült négy gólra is meglépnie az ellenfélnek már az első négy perc után (21–17). Innen már nem volt ereje a szatmári legénységnek, hogy felálljon, ráadásul a kapusok sem segítettek, így a zárásig csak két gólra tudott felzárkózni Istrate csapata. A végeredményben még az is sokat számított, hogy a szatmáriak hatból csak két hétméterest tudtak értékesíteni: Oláh János meglepetésre kettőt is kihagyott, és ehhez még hozzáadódott Acsinia és Clipea gyenge büntetője is, csupán Morar dobásai találtak be.

A szatmáriak szombaton javíthatnak Temesváron, az eddig nyeretlen Poli II elleni idegenbeli bajnokin.

Férfi kézilabda, A–osztály, B–csoport, 3. forduló

Nagyváradi VSK – Szatmárnémeti VSK 32–30 (17–17).

Szatmár: Cioroiu 9 védés, Pogyină – Mateş 2 gól, Ungar 2, Clipea 5, Morar 6 (ebből 2 gól hétméteresből), Oláh 3, Mureşan 4, Acsinia 8, Pop, Santeiu, Cristescu.