1EUR = 4.97 RON
1USD = 4.61 RON

Nem villogtak a lányok, de nyertek

2014.01.19 - 12:08

Kevesebb mint öt percet töltött a pályán a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapatának az újonca, Desroches, ugyanis lesérült a Nagyváradi U VSK ellen 77-59 arányban megnyert bajnokin.

Alacsony színvonalú mérkőzésen gyűjtötte be a két pontot a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata a vendég Nagyváradi U VSK elleni bajnokin, így őrzi hatodik pozícióját a Nemzeti Liga alapszakaszának táblázatában.

Éles Péter edző tanítványai végig kezükben tartották az irányítást: 6-0-s kezdés után a 7. percben már tizeneggyel vezetett a házigazda csapat (15-4). Ekkor a szatmári szakvezető is úgy gondolta, hogy pályára küldheti az újonc Caila Desrochest, aki egyelőre nem mutatott sokan a pályán, de Éles türelmet kért az esetében, szerinte a New York-i center hamar beilleszkedik majd a csapatba.

Közben a vendégek csak Joy Price és Shuanda Ashford pontjaiból "éltek", így az bihariak hat pontra faragták hátrányukat az első negyed végéig. A következő öt perc igzalmas játékot hozott: Cristiana Cutaș triplával nyitott, de Shuanda pontjaival a nagyváradiak felzárkoztak két pontra (23-21). Price kezében volt az egyenlítési lehetőség, de mindkét szabaddobását elhibázta. Éles időkérése jól jött, felrázta a tanítványait, és Tabytha Wampler, illetve Orosz Andreea pontjaival két perc alatt tízre nőtt a szatmári for (31-21). Az utolsó másodpercben Wampler majd' hét méterről talált be, a szünetre beállítva az addigi legnagyobb különbséget (40-28).

A harmadik negyed borzalmas volt, ráadásul a 25. percben Desroches is lesérült, a jobb lába bokáját fájlalva, ölbe vitték le a pályáról. Adriana Niculescu edző tanítványai ismét feljöttek háromra (44-41), de Orosz, Cutaș és Kornti Jones tettek róla, hogy biztonságos különbség maradjon a két csapat között (52-44).

Az utolsó tíz percben jöttek az első pontok a szatmári kispadról: Bianca Voica és Mihaela Adi is betaláltak, viszont összeségében kevés segítség volt a csapatnak. Éles szerint ezen a meccsen nem is számított a cserékre, többet akarta szerepeltetni az alapjátékosait. "Azért nem cseréltem, hogy az ellenfél se tudja pihentetni alapjátékosait, minél hamarább kifárasszam őket" - indokolt Éles. A zárás egyébként már a szatmáriaké volt, a 38. percig tizenhétre növelték az előnyt (69-52), az utolsó percben pedig Tarța-Laza Enikő és Orosz Andi beállították a végeredményt, tizennyolccal nyertek a "piros-fehérek" (77-59).

"Tudtam, hogy nagyon nehéz meccs lesz egy olyan ellenféllel szemben, amely négy amerikai játékossal áll fel. De az értékbeli különbség megmutatkozott, megérdemelten nyertünk. Beismerem, a támdójáték akadozott, de a védelemben elég jól álltunk" - nyilatkozta Éles, aki bízik abban, hogy Desroches sérülése nem súlyos, és számíthat rá a brassói találkozón jövő hét szombaton.

Női kosárlabda, Nemzeti Liga, alapszakasz, 14. forduló

Szatmárnémeti VSK - Nagyváradi U VSK 77-59 (19:13, 21:15, 12:16, 25:15).

Szatmárnémeti VSK (pontok száma, lepattanók, gólpasszok): Adi (2, 0, 0), Orosz (14, 6, 3), Voica (2, 0, 1), Ivan (0, 1, 0), Desroches (0, 1, 0), Tarța-Laza (12, 5, 6), Jones (18, 9, 3), Wampler (21, 10, 0), Cutaș (8, 8, 2).