2024. 04 23.
Béla

Nem volt meggyőző a játék, de itt a három pont

2019.10.13 - 02:34

Megszenvedett a három pontért a román labdarúgó-válogatott Feröer-szigetek vendégeként az Európa-bajnoki selejtezők szombat esti meccsén.

Cosmin Contra szövetségi kapitány csapata esélyesként lépett pályára Torshavnban a szigetországi amatőrök ellen, ehhez képest a meccs háromnegyed részében a hazaiak egyenrangú ellenfelei voltak a románoknak, akik csak a lefújás előtt negyed órával szerezték meg első góljukat: Stanciu indítása után Pușcaș maradt ziccerbe, aki már nem hibázott (0–1).

Tíz perccel később a csereként beállt Mitriță növelte kettőre az előnyt Keserű passza után (0–2), majd a ráadás percekben ugyanez a páros állította be a végeredményt – ezúttal a nagyváradi srcá volt a befejező (0–3).

Románia kedden Norvégiával játszik Bukarestben. A találkozót zárt kapuk mögött kell játssza a román együttes egy a craiovai szurkolók rendbontása és sportszerűtlen megnyilvánulása miatt, de román szövetség szerint közel 30 ezer 14 éven aluli gyerek lesz a Național Aréna lelátóján. A szabályzat szerint ugyanis kiskorúakat beengedhetnek, amennyiben azok szervezett csoportokban jönnek a meccsre. Ha ez így lesz, akkor rekordszámú néző lesz egy zárt kapus találkozón.

A norvégok egyébként nagy meglepetésre ikszeltek a spanyolokkal. Ezzel a skandinávok életbe tartották esélyüket a csoport második helyének megszerzésére, míg az ibériai alakulatnak még küzdenie kell, hogy biztosítsa helyét a 2020-as Eb-n.

A pénteki és szombati mérkőzések után egyébként az ukránok és az olaszok biztosították helyüket a jövő évi kontinentális tornán. Anglia is csatlakozhatott volna a „elithez”, viszont vereséget szenvedett Prágában.

A hétvégi eredményeket illetően, kisebb meglepetésre döntetlennel zárult a grúz–ír mérkőzés, amit Dánia kihasznált, és felzárkózott a táblázatba a szigetországiak mögé.

A H-csoportban Izlandnak – a franciák elleni vereség után – már csak matematikai esélye van, hogy egyenes ágon kvalifikálja magát az Eb-re, míg Andorra megszerezte első gólját és első pontjait a szériában.

A selejtezők 8. játéknapján egyébként két csúcsrangadót rendeznek ma: Kijevben Ukrajna és Portugália, Párizsban pedig Franciaország és Törökország mérkőzik.

F-csoport, 7. forduló

Feröer-szigetek – Románia 0–3 (Puşcaş 74. perc, Mitriță 83., Keșerü 90+4.)

Norvégia – Spanyolország 1–1 (King 90+4., illetve Niguez 47.)

Málta – Svédország 0–4 (Danielson 11., S. Larsson 58., 71. – mindkettő 11-esből, Agius 66. – öngól).