×
2024. 04 25.

Németország B-csapata nyerte a Konföderációs Kupát

2017.07.03 - 05:29

Az aktuális világbajnok Németország nyerte vasárnap este a labdarúgó Konföderációs Kupát, miután a döntőben 1–0-ra nyert a Copa América-győztes Chile ellen.

Vagyis, Németország egy jó hetet zárt, hiszen két nappal a szentpétervári finálé előtt, az ország 21 évesei Krakkóban nyertek szintén 1–0-ra, és lettek Európa-bajnokok.

A mérkőzést megelőzően egyébként a Bayern München játékosa, Arturo Vidal azt hangoztatta, hogy ez minden idők legerősebb chilei válogatottja. A chilei sztárjátékos arra alapozta kijelentését, hogy megverték már az argentinokat is, és ha most a világbajnok németeket is legyőzik, akkor Chile a világ legjobbja.

Ez a német válogatott – gyakorlatilag a nationalelf B – pedig az egyik legfiatalabb: a döntőre Joachim Löw szövetségi kapitány 24 éves és 244 napos átlagéletkorú kezdőt állított össze – pár napja a német U21-es válogatott hasonló mutatója 22 év és 275 nap volt a Eb fináléjában.

Arról már nem is beszélve, hogy Chile kezdő jáétkosai összesen 933 alkalommal húzhatták magukra a címeres mezt a felnőttek között, míg az ellenfélnél ez a szám mindössze 182. Talán ezért is kezdett sokkal jobban Chile, csak éppen a középtávoli lövések kevés veszélyt jelentettek a kapura. Aztán egy hatalmas védelmi hiba után Timo Werner kihagyhatatlan helyzetbe hozta Lars Stindlt (0–1).

Ezt követően a németek egy fél óra alatt eldönthették volna a mérkőzést, ám kecsegtető helyzetben Werner, Julian Draxler és Leon Goretzka is rossz megoldást választott. Nem ment a chileieknek a játék, most látszott csak meg igazán, hogy se vérbeli irányítójuk, se vérbeli középcsatáruk nincs, ellenben a harci kedvük töretlennek bizonyult. Olyannyira harciasak voltak, hogy sok esetben a sportszerűség alapszabályait is felrúgták, de a szerb játékvezető, Milorad Mazsics jóvoltából töben is megúszták a kiállítást.

Sokan nem értették Löwöt, aki a tartalékcsapatot vitte ki magával Oroszországba, a világbajnok keretből mindössze három játékos vett részt ezen a túrán – ám a német válogatott élén immár 102 győzelmet arató szakember nagyon jól ismerte választottjai képességeit.

A chileiek támadójátéka ismét hagyott kívánnivalót maga után, sorozatban a negyedik nagy fináléjukban bizonyultak gólképtelennek... Annyival vigasztalódhatnak, hogy kapusukat, Claudio Bravot választották meg a torna legjobbjának. Timo Werner pedig megkapta az Aranycipőt, két gólpassza miatt. A német Julian Draxler lett a torna aranylabdása, a nationaelf pedig a történelme harmadik Konföderációs Kupáján először szerzett aranyérmet. Mint arról beszámoltunk, 2005-ben odahaza bronzérmes lett, 1999-ben pedig Mexikóban a csoportkörből sem jutott tovább.

Bronzmérkőzés

A bronzmérkőzésén az Európa-bajnok Portugália a rendes játékidő ráadásában egyenlített, majd a hosszabbításban újabb gólt szerzett, így 2–1-re felülmúlta az Arany Kupa-győztest, a hetedik Konföderációs Kupáján szereplő Mexikót.

Érdekesség, hogy a legutóbbi öt Konföderációs Kupán mindig európai válogatott lett a bronzérmes: 2013-ban Olaszország, 2009-ben Spanyolország, 2005-ben Németország, 2003-ben Törökország.

Konföderációs Kupa

Döntő

Chile – Németország 0–1 (0–1).

Gólszerző: Stindl (20. perc).

Chile: C. Bravo – Isla, Medel, Jara, Beausejour, M. Díaz (L. Valencia, 53. perc), Aránguiz (Sagal, 81.), P. Hernández, Ar. Vidal, E. Vargas (Puch, 81.), A. Sánchez. Szövetségi kapitány: Juan Antonio Pizzi.

Németország: Ter Stegen – Mustafi, Ginter, Rüdiger, Kimmich, Rudy, Goretzka (Süle, 90+2.), J. Hector, Stindl, Draxler, Ti. Werner (Can, 79.). Szövetségi kapitány: Joachim Löw.

Portugália – Mexikó 2–1 (0–0, 1–1, 2–1) – hosszabbítás után.

Gólszerzők: Pepe (90+1. perc), Adrien Silva (104. – 11-esből), illetve Luis Neto (54. – öngól).

Portugália: Rui Patrício – Semedo, Pepe, Luis Neto, Eliseu, Pizzi (W. Carvalho, 90+1. perc), Moutinho (Adrien Silva, 82.), Danilo Pereira (A. Gomes, 82.), G. Martins, Nani (Quaresma, 70.), André Silva. Szövetségi kapitány: Fernando Santos.

Mexikó: Ochoa – Layún, Araujo, Moreno, L. Reyes, H. Herrera, Márquez (M. Fabián, 106. perc), Guardado (J. dos Santos, 80.), Vela, J. Hernández (R. Jiménez, 85.), Peralta (Lozano, 61.). Szövetségi kapitány: Juan Carlos Osorio.