×
2024. 04 20.

Nemzetközi tornán a kézis utánpótlás

2015.02.09 - 17:55

A Szatmárnémeti Sportlíceum csapata a 19 éven aluliak tornáján, az avasújvárosiak pedig a 14 éven aluliak megmérettetésén lépett pályára.

A negyedik helyen zárt a Szatmárnémeti Sportlíceum junior 1 korosztályos csapata a I. HUN-IOR Nemzetközi Utánpótlás Kézilabda Kupán. A Szabolcs Megyei Kézilabda Szövetség rendezett több korosztályos torna több településen zajlott, így a LPS a csoportmérkőzéseit Nyírbátorban játszottak. A Hajdúnánás–Robzol 2000 KSE 26–23 arányban győzött a Kibédi Albert, Adrian Merlă edzőpáros legénységével szemben, de a folytatásban a LPS mindkét mérkőzését megnyerte: 23–22 a Tiszavasvári SE ellen és 24–20 a Nyírbátor VKK-val. Így Nyíregyházán a Debreceni EAC csapatával küzdöttek a bronzmérkőzésen, a harmadik dobogós helyezés azonban hétmétereseknél dőlt el. Miután a rendes játékidőben 18–18 volt az állás, a büntetőpárbajban a hajdúságiak nyertek 21–19-re. A korosztályban egyébként Hajdúnánás zárt az első helyen, míg az ezüstérmet a Nagybányai Marta csapata hozhatta el.

Mihai Merlă, a LPS hálóőrét beválasztották a torna álomcsapatának a kapujába, de a legjobb külföldi játékosnak járó különdíjat is kiérdemelte.

A tornán részt vett még az Avaújvárosi Általános Iskola 14 éven aluliak csapata is, ők a hatodikok lettek korosztályukban.