8 °C
szórványos felhőzet

Nincs fegyelmi döntés az avasújvárosi ügyben

2014.11.19 - 14:31

A Szaniszlói Recolta és a Vetési Arsenal is zöldasztalnál vesztette el az elmúlt hétvégi negyedosztályos bajnoki mérkőzést. Igaz, utóbbiak meg sem jelentek a kökényesdiek elleni talákozón.

Második nekifutásra is elhalasztotta a döntéshozatalt a Szatmár Megyei Labdarúgó Egyesület (AJF) fegyelmi bizottsága az Avasújvárosi Talna – Luceafărul Decebal ügyben, ahol a hazai, pályán és kispadon levő játékosok, rátámadtak a találkozó nagybányai bírójára, aki 3–3-as állásnál, a hosszabbítás perceiben tizenegyest ítélt a vendégeknek. Mint arról beszámoltunk, a Liga 4 Elite csoportjának 12. fordulójában történt az eset, és az ezt követő héten már az AJF asztalán volt az ügy. Akkor részletesebb tájékoztatást kért a fegyelmi bizottság Dănuţ Maghiar játékvezetőtől, azonban ez a mai napig nem érkezett meg, így az AJF kénytelen volt ismét halasztani a döntéshozatalt. A bizottság vélhetően azért kért részletesebb tájékoztatást, ugyanis a bíró megváltoztatta a mérkőzésen az ítéletét és utólag tizenegyes helyet szabadrúgást ítélt a büntető területen kívülről.

Határoztak viszont a Szaniszlói Recolta – Piskolti Unirea negyedosztályos bajnoki eredményéről. Az idényzáró mérkőzésen egy szaniszlói játékos szándékosan meglökte a játékvezetőt és ez elég volt ahhoz, hogy az AJF büntesse a csapatot: törölte a pályán elért 1–1-es eredményt és a vendégek javára írta a meccset. Ugyanakkor a szaniszlóiak 200 lej bírságot kell még fizessenek. A Recolta ezzel visszacsúszott a Liga 4 B–csoportjának a táblázatában a 9-ről a 11. helyre, míg a piskoltiak egyet javítva a 7. helyre jöttek fel.

A várakozásoknak megfelelően 3–0-ra nyerte a Kökényesdi Ugocea a Vetési Arsenal elleni negyedosztályos meccset, mivel a sereghajtó nem jelent meg az elmúlt hétvégi bajnokin. Ugyanakkor a fegyelmi bizottság két játékost tiltott el 2–2 fordulóra, ugyanis a csapatuk találkozóján a bíró szidalmazásáért lettek kiállítva. Tettükért Ritli Raul (Pusztadaróci Recolta) és Răzvan Lupaş (Bélteki Ştiinţa) is egyaránt egyenként 75 lej bírságot is fizetnek.