1EUR = 4.97 RON
1USD = 4.61 RON

Nip az elődöntőbe vágta a VSK-t

2012.04.13 - 07:00

A hosszabbításban, Shanika Freeman pontjaival jutott az elődöntőbe a Szatmárnémeti VSK, amely tegnap este – a gyulafehérvári siker után – hazai pályán is legyőzte a CSU kosárlabda-együttest.

A várakozásoknak megfelelően nagyon szoros mérkőzést játszott tegnap a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata a Gyulafehérvári CSU ellen, a női kosárlabda A-osztály rájátszásának negyeddöntőjében, de Dan Fleşeriu edző tanítványai a hosszabbításban nyertek, és kvalifikálták magukat a bajnokság legjobb négy csapata közé.

A találkozó végig kiegyenlített volt, bár a vendégek többet vezettek, de hétnél nagyobb előnyre nem sikerült szert tenni. Ezt a különbséget már az első negyed végén is elérte a CSU (18–25), de egy rendkívüli jó második tíz perccel a VSK felzárkózott, és egy pont előnnyel mehetett pihenőre (33–32). Az eredményjelző tábla meghibásodása miatt a majdnem félórásra húzódó szünet viszont elvágta a szatmáriak lendületét, így a vendégek ismét vezetéshez jutottak, a 24. percben már négy pont hosszra (37–41), majd a 28. percben ismét hétre (42–49). Következett a VSK negyede, és a 35. percben Shanika Freeman duplájával már hárommal vezetünk (59–56). Ezúttal a CSU zárkózott fel és egy perccel a vége előtt háromra növelték előnyüket (61–64). Ane Marie Părău duplájával felzárkózott a VSK (63–64), majd az irányító eldönthette volna a meccset, viszont hét másodperccel a vége előtt a két megítélt büntetőből csak egyet értékesített. A rendes játékidő letelt, több pont már nem született, így következhetett az öt perc hosszabbítás, amelyet idegileg jobban bírtak a hazaiak, és Freeman utolsó másodpercben szerzett duplája az elődöntőbe küldte a VSK–t.

Eredmény

Női kosárlabda, A-osztály, rájátszás, play-off, negyeddöntő, 2. mérkőzés: Szatmárnémeti VSK – Gyulafehérvári CSU 75–74 (18:25, 15:7, 10:17, 21:15, 11:10). VSK (pontok száma, lepattanók, gólpasszok): Pop (14, 7, 0), Mehmedic (1, 3, 7), Orosz (3, 1, 1), Mészáros Anita (0, 1, 0), Ivan, Whittington (23, 8, 0), Părău (13, 3, 5), Freeman (21, 10, 1). Összesítésben: 2–0. Továbbjutott a VSK.