×
2024. 04 20.

Null-null után várja a visszavágót a Fradi és a FCSB is

2019.08.23 - 02:24

A Ferencváros gól nélküli döntetlent játszott csütörtökön a litván Suduva vendégeként a labdarúgó Európa Liga-playoff első mérkőzésén, de a FCSB is hasonló eredményt ért el házigazdaként a Vitória Guimaraes elleni meccsen.

Marijampoléban valamelyest jobban kezdett a litván bajnok, de a Ferencváros hamar rendezte a sorait, így kiegyenlítetté vált a mérkőzés, miközben a vendégcsapat birtokolta többet a labdát. A kezdeti bizonytalankodás után a zöld-fehérek kiválóan szűrték a hazai akciókat, így a Suduva nemigen jutott el Dibusz kapujáig, azonban a Ferencváros támadásaiból is hiányzott a kreativitás, így nem született gól a szünetig.

A folytatásban fokozódott a magyar együttes mezőnyfölénye, ugyanakkor helyzetekben ez nem nyilvánult meg, mert a litvánok továbbra is szervezetten védekeztek, támadásokra ezzel együtt nem futotta az erejükből. Az utolsó negyedórában a Ferencváros mindent megtett a győztes gól megszerzéséért, akadtak helyzetei is, de a litván kapusnak nem kellett bravúrt bemutatnia, hogy megóvja kapuját, így a jövő csütörtöki, budapesti visszavágóra maradt a döntés.

A Fradi fölényét jól tükrözik a statisztikai adatok is, de ezek közül a legszembetűnőbb, hogy a Suduva egyetlen szögletig sem jutott el, míg a zöld-fehérek 9 sarokrúgást végezhettek el.

Erősítéssel játszott a FCSB

A FCSB ezúttal is Giurgiuba fogadta ellenfelét, viszont a portugál alakulat elleni meccs előtt jelentős változások történtek a bukaresti alakulat keretében: Bălgrădean állt kapuba, a sérülésből felépülő Mihai Pintilii bekerült kezdő tizenegybe és megkapta a csapatkapitányi karszalagot is, míg két nagy visszatérő, Harlem Gnohere és Adrian Popa egyelőre csak a kispadon kaptak helyet. Közben mindenki leste, hogy ki a csapat új edzője, mivel Gigi Becali tulajdonos a mérkőzést megelőző órákban bejelentette, hogy megvan a FCSB új szakvezetője. Hamar kiderült, hogy Bogdan Argeș Vintilă kerül a kispadra, viszont a Guimaraes elleni meccsen még Vergil Andronache irányított a szélről – és nem tette rosszul. A csapat ugyanis jobban állt fel, mint az előző meccseken, és sokkal veszélyesebb volt az ellenfél kapujára. Sőt, a 3. percben sikerült betalálni, viszont kiderült, hogy Bogdan Planic leshelyzetből szerzett gólt, ezért a bíró érvénytelenítette a találatot. Húsz perccel később Coman eresztette meg egy lapos lövést 20 méterről, de a labda a kapufán csattant, így maradt a 0–0 az első háromnegyed óra után.

A szünet után kiegyenlített volt a játék, viszont egyik csapat sem tudott betalálni. Andronache Adi Popát és Gnoherét is beküldte a támadójáték erősítésére, de Douglas kapuja érintetlen maradt a végéig, így jövőhéten, Portugáliában dől el a továbbjutás kérdése.

A párharc győztese a második számú európai kupasorozat csoportkörében szerepelhet, ami a Ferencvárosnak ezt megelőzően 15 éve sikerült. A FCSB két éve játszott legutóbb a csoportkörben.