2024. 03 29.
18 °C

Nyerő volt a csereember Boştină

2014.11.09 - 11:58

A félidei hátrányból fordítva 2-1-re nyert a Szatmárnémeti Olimpia második ligás labdarúgó csapata, Csík Tibor együttese a csereként beállt Boştină két találatával győzte le a Karánsebest.

A visszatért Csík Tiborral a kispadon második mérkőzésén második győzelmét szerezte meg szombaton a második ligában a Szatmárnémeti Olimpia, miután hátrányból fordítva nyert az újonc Karánsebes ellen. Az összecsapást egyébként már a visszavágókör első fordulójában játszották, az Olimpiának visszavágnia is volt miért, hiszen a bajnoki nyitánykor vereséget szenvedett Karánsebesen. A vereség most is benne volt a meccsben, legalábbis egy félidőig, hiszen az első 45 percben még a vendégeknek állt a zászló és nem is érdemtelenül. A Krassó-Szörény megyei alakulat hamar megszerezte a vezetést, mikor a 7. percben az elalvó szatmári védőket Lupu hagyta ott, és ziccerben ki is lőtte Anca-Trip kapujának alsó sarkát. A továbbiakban az Olimpia nem találta az ellenszert arra, hogyan kerüljön a vendégek védelme mögé, az egyetlen említésre méltó szituáció Bujor előtt adódott, de a csatár rendkívül gyengén lőtte meg a labdát 16 méterről. A szünetben Csík kettős cserét hajtott végre, Burlacu és az argentin Laso helyett két vérbeli csatár, Boştină és Feier jött be, és ez a váltás nyerőnek is bizonyult, hiszen a szatmári alakulat a mintegy ezer néző nagy örömére negyedóra alatt megfordította a meccset, és mindkét gólt Boştină szerezte.

Az egyenlítés kevéssel a játékrész kezdete után következett be, ekkor Boştină hat méterről, félig eldőlve, laposan lőtte ki a hosszú sarkot. Az egalizálás lendületet adott az Olinak és bő tíz perc múlva jött a vezető gól is, ekkor ismét csak Boştină 20 méterről laposan suhintotta rá, és a labda a kapu előtt két méterre felpattanva a pipában kötött ki. A folytatásban feljöttek a vendégek, az Olimpia azonban tartani tudta az eredményt, de a végén némileg izgulnia is kellett, hiszen Artean közeli lövését a szatmári hálóőrnek bravúrral kellett védenie. A mérkőzés után a vendégek mestere, Alin Artimon nem repdesett az örömtől, szerinte megint az történt, mint korábban többször is, vagyis a csapat jól játszott, de ez nem látszott meg az eredményen. „Az első félidőben megleptük az Olimpiát, a második elején számítottam arra, hogy az ellenfél ránk jön, és mivel nem sikerült lezárnunk a területeket, sajnos két védelmi hibából fordítottak a hazaiak. Volt helyzetünk is, de egy kicsit több bátorság kellene a játékban” – mondta a tréner, aki még csak két hete vette át a Karánsebes vezetőedzői tisztségét.

Csík Tibor a sajtótájékoztatóra természetesen a duplázó Boştinát hozta magával, és a tréner elismerte, hogy az első félidő nagyon gyengére sikerült, ami nagyban az ő felelőssége is.„Tény, hogy az első félidőben megleptek, a szünetben viszont számítottam arra, hogy az ellenfél kicsit visszahúzódik, ezért rájuk kellett hajtanunk. A fiúk érdeme, hogy sikerült fordítanunk, annak meg csak örülök, hogy Boştină cserként bizonyított” – nyilatkozta Csík Tibor.

A nyerőember elmondta, ő minden meccsen attól függetlenül, hogy kezdő-e vagy csere, a csapat érdekeit tartja szem előtt, így nem is számít, hogy ki rúgja a gólokat, csak a győzelem számít. „Az edző most jót húzott a cserék tekintetében, nagyon örülünk a három pontnak, és megmutattuk, hogy jó a csapategység” – jegyezte meg Boştină. Az Olimpia a sikerrel feljött a 7. helyre, egy ponttal megelőzi a Slatinát, és két pont a hátránya az előtte álló Tatranggal és a Vâlceával szemben. A szatmári alakulat a következő fordulóban szabadnapos lesz, azt követően pedig november 22-án Zsiga Ervin csapatát, a Câmpinát fogadja.

Liga 2. 2. csoport, 12. forduló: Szatműrnémeti Olimpia –Karánsebei FC 2-1 (Lupu 7., illetve Boştină 48., 60.). Az Olimpia összeállítása: Anca-Trip – Burlacu (Boştină 46.), Mureşan, Heil, Iuhas, Gavrilescu, Bic, Villand, Muntean, Laso (Feier 46.), Bujor (Svartzkopf 70.). További eredmények: Temesvár – Mioveni 1-0, Râmnicu Vâlcea –Pankota 1-0, Resicabánya – Câmpina 1-2, Slatina – Tatrang 1-1.