Csongor
14 °C

Nyert a VSK, Éles elégedetlen

2013.12.11 - 18:30

A szünet után tért magához a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata a Rapid elleni hazai bajnokin, ezzel nyerte meg a 13. fordulóból előrehozott találkozót.

Gyenge teljesítményt nyújtva nyert szerdán kora délután a szatmárnémeti Both Katalin Sportteremben a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata, pedig a Nemzeti Liga 13. fordulójában rendezett mérkőzés ellenfele, a Rapid, két órával a találkozó megkezdése előtt érkezett meg Szatmárnémetibe a bukaresti vonatjárattal.

Dan Militaru edző tanítványai eddig minden évben meglepték a VSK-t, így történt ez tegnap is, viszont ehhez ezúttal kellett Éles Péter edző csapatának a gyenge teljesítménye is. Az ellenfél Florina Diaconu pontjaival kezdett, amire a hazaiak csak két perc elteltével tudtak válaszolni (2–3). Fél perccel később Tarţa–Laza Enikő egyenlített, azonban a 4. percben már 3–9-es vendégvezetést mutatott az eredményjelző. 38 másodperccel a negyed vége előtt vezetett először a VSK Orosz Andreea pontjai után (19–18), de Adina Lovasz duplájával az ellenfél kezdhette előnyben a következő tíz percet (19–20). Nem változott a helyzet a folytatásban sem, a 14. percben ismét hét pont volt a Rapid előnye (21–28). A szatmári lányok a távoli dobásokkal kísérleteztek, a bukarestiek pedig tartották az előnyt az utolsó percig. 45 másodperccel a szünet előtt Orosz Andi ismét döntőt és közeli találatával egyenlő állással zárta a két csapat az első húsz percet (36–36).

Jókor jött a szünet, mivel az öltözői fejmosás után teljesen más volt a szatmári lányok hozzáállása a harmadik negyedben. Ugyanakkor a 15 perces pihenő a Rapid lendületét is elvágta, kiütött a bukarestieken a fáradság is, így a VSK fokozatosan tudta növelni előnyét. Monica Ivan triplájával a 24. percben kilenc pont volt a közte (48–39), majd felzárkózott háromra a Rapid (48–45), de a 29. percben tizenhatos előnyt hozott össze Bianca Voica, Tatbytha Wampler, Tarţa Eni és Orosz Andi (64–48). A biztos előny tudatában az utolsó tíz percre ismét kiengedett a VSK, de a Rapid játékosaiban már nem volt „szusz”, hogy ismét felzárkózzanak, így maradt a végére a kilenc pontos győzelem (73–64).

„A győzelmen kívül semmi pozitívat nem tudok mondani a meccsről. Nincs magyarázat erre a játékra. Tükörbe kell néznünk és magunkban kell keresnünk a hibát. Ilyen teljesítménnyel nincs keresni valónk a visszavágóban. Így nem szabad felállni a pályára egy olyan csapatnak, amely az első nyolcba akar zárni” – panaszolta Éles.

„Nekünk nincs veszteni valónk egy meccsen sem, hiszen anyagi helyzetünk miatt az utóbbi idényekben nem tűzünk ki semmilyen célt a bajnokságban. Ezért sok ellenfél félvállról vesz, ezért ráfáznak, mert a lányaim szívből játszanak, ez hajtja őket – sokszor a győzelem felé” – mondta Dan Militaru.

A VSK az év utolsó bajnokiját szombaton játssza Aradon. Éles azt mondta, a tanítványai csak a jövő hét végétől kezdik meg a téli vakációt, az ICIM elleni párharc után ugyanis levezető edzéseket végeznek még Szatmárnémetiben.

Női kosárlabda, Nemzeti Liga, alapszakasz, 13. forduló

Szatmárnémeti VSK – Rapid 73–64 (19:20, 17:16, 28:15, 9:13)

VSK (pontok száma, lepattanók, gólpasszok): Orosz (15, 9, 0), Voica (5, 4, 0), Ivan (5, 0, 0), Tarţa–Laza (11, 3, 9), Jones (9, 4, 4), Wampler (23, 15, 0), Cutaş (5, 5, 1).