×
2024. 04 26.

Nyert a Wolfsburg, Párizsban ikszelt a City

2016.04.07 - 07:58

Kétgólos hátrányról kezdhet a hazai visszavágón a Real Madrid a labdarúgó Bajnokok Ligája negyeddöntőjében a Wolfsburg ellen, miután szerdán idegenben 2–0-ra kikapott.

A német együttes nagyszerűn játszott, pályára lépő játékosai közül mindenki átlag felettit nyújtott. Ellentétben a spanyolokkal, akik messze voltak legjobb formájuktól. Klasszisai még a saját közepes teljesítményüket sem érték el.

A zártan védekező hazaiak előbb egy veszélyes kontrával jelentkeztek, a 18. percben pedig büntetőből megszerezték a vezetést. Casemiro pöckölte össze a szélről visszatett labdára rámozduló André Schürrle bokáját. A tizenegyest Ricardo Rodríguez a kapu jobb oldalába helyezte, Keylor Navas az ellenkező irányba vetődött (1–0). Megtört a Real magabiztossága és lendülete, a Wolfsburg a 25. percben pedig újabb döfést vitt be. Bruno Henriquéről feledkezett meg a szélen honfitársa, Marcelo. Érkezett is a beadás jobbról, a középen üres területre berobbanó Maximilian Arnold megelőzte Sergio Ramost, és közelről, szép mozdulattal, kifordított bal bokával a Real kapujába belsőzött (2–0). A Wolfsburgnak megjött a kedve és az étvágya, a középpályára tevődött a mezőnyjáték. Tovaszállt a távoli lövésekkel és szélről beadott labdákkal operáló spanyolok fölénye.

A szünet után sok választása nem lévén kezdeményezőként lépett fel a Real Madrid, ám a vendégek erejéből nem sokra futotta. Legutóbb a BL-ben még 2004 őszén fordított a Real Madrid kétgólos hátrányról, akkor otthon gyűrte le 4–2-re a Romát. Ez viszont most már az egyenes kieséses szakasz, az ellenfél pedig a szívós, szervezett futballt bemutató Wolfsburg volt, amelynek játékosai nem fáradtak, bírták az iramot. A Real nemcsak a fordítástól és az egyenlítéstől volt messze, hanem a szépítéstől is. Nagy kérdés, hogy keddre mennyire tudják magukat felpörgetni a madridiak. Mert lehet, hogy sokan álomsorsolásról beszéltek a Wolfsburg kihúzását követően, most viszont már aligha őszinte a mosolyuk.

„Lehetőségünk van a javításra, élnünk kell vele. Nem azért kaptunk most ki, mert nem volt elég önbizalmunk vagy nem voltunk elég motiváltak. Tudtuk, hogy kemény mérkőzés vár ránk, és nem nyerhetünk örökkön-örökké — értékelt Zinédine Zidane, a madridiak mestere. — Nagyon elégedetlen vagyok a teljesítményünkkel, különösen azzal, amit az első félidőben mutattunk. Ez történik, ha nem játszol a maximális intenzitással a kezdő sípszótól kezdve. Pihennünk kell e mérkőzés után egy picit, és el kell kezdeni gondolkodni azon, mi legyen a visszavágón, mert igenis van esélyünk arra, hogy megnyerjük a párharcot” – tette hozzá a francia szakember.

A nap másik találkozóján a Paris Saint-Germain fordulatos mérkőzésen 2–2-es döntetlent játszott hazai pályán a Manchester Cityvel. A hazai együttes már az első negyed óra után vezetést szerezhetett volna, azonban a Bacary Sagna buktatásáért megítélt 11-est Zlatan Ibrahimovic kihagyta. A svéd sztár ezután még kihagyott egy nagy helyzetet, de túloldalt Kevin De Bruyne nem volt ilyen pazarló, első nagyobb esélyét értékesítette: a 38. percben gyors kontratámadás végén lőtte ki a jobb alsót Fernandinho passza után (0–1). A szünet előtt aztán egy Ibra-potyagóllal egyenlített a PSG (1–1), majd a fordulást követően Adrien Rabiot egy kipattanó labdára lecsapva megszerezte a vezetést a franciáknak (2–1). Negyedóráig sem volt előnyben a párizsi gárda, amelynek védelme a 72. percben összehozott egy gólt Fernandinhónak (2–2). A City számára tökéletes volt ez az eredmény, amelyet megőrzött a lefújásig, így kedvező helyzetből várhatja a jövő keddi visszavágót. Viszont elmondható, ezzel a játékkal egyik csapat sem juthat messzire a BL-ben.

Bajnokok Ligája, negyeddöntő, 1. mérkőzés

VfL Wolfsburg – Real Madrid 2–0 (Ricardo Rodríguez 18. perc – 11-esből, Arnold 25.)

Paris Saint-Germain – Manchester City 2–2 (Ibrahimovic 41. perc, Rabiot 59., illetve De Bruyne 38., Fernandinho 72.).