2024. 04 23.
Béla

Nyert és már negyedik a VSK

2014.09.21 - 05:34

Csak a mérkőzést megelőző pillanatokban volt izgulni valója szombaton a Szatmárnémeti VSK férfi kézilabdacsapatának a CS U Craiova elleni hazai bajnoki előtt, ugyanis a klub vezetősége elfelejtett orvost hívni a találkozóra, ennek hiányába viszont nem rendezhetnek tétmeccsecset és a vendégcsapat javára írják az összecsapást 10-0 arányban.

Végül orvosolták a problémát és Nicolae Istrate edző legénysége simán megnyerte a másodosztályos idény első hazai mérkőzését. A legénység csak az utolsó tíz percben hagyott alább a lendületből, akkor már 31-19 volt az állás, így lehetőséget adtak a vendégeknek a felzárkózásra. Az olténiaiak éltek az adódó lehetőséggel, és mínusz tizenkettőről feljöttek hétre.

Istrate a találkozó végén elégedetten nyilatkozott a csapata teljesítményéről, szerinte a fiúk a tudásuknak megfelelő játékot nyújtották. „A kapusok is jól védtek, Cioroiu két hetest is hártott, de a támadásban is jól mozogtak a fiúk” - dicsérte csapatát a vezetőedző.

Ezzel a sikerrel a VSK feljött az A-osztály B-csoport táblázatának a negyedik helyére, a két száz százalékos Resicabányai HC Adrian Petrea és a Nagyszebeni HC, illetve a jobb gólaráyú, egyaránt három pontos Nagyváradi VSK mögé.

Férfi kézilabda, A-osztály, B-csoport, 2. forduló

Szatmárnémeti VSK – CS U Craiova 37-30 (18-10).

VSK: Cioroiu 20 védés, Pogyină – Acsinia 10 gól, Oláh 9 (ebből 2 gól hétméteresből), Clipea 6, Morar 4, Mateş 3, Varga 3, Mureşan 1, Cristescu 1, Pop, Santeiu.