×
2024. 04 25.

Nyert helyzetből vesztett a VSK

2019.10.18 - 03:24

Voltak jó pillanatai a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapatának Ostravában, de mindez kevés volt a sikerhez, a román bajnoki ezüstérmes ugyanis elvesztette a második mérkőzést is a Női Közép-Európa Ligában. Szombaton jönnek a kézdivásárhelyiek.

Ezúttal is a gyenge félidőrajtok döntötték el a meccset a Szatmárnémeti VSK kárára, hiszen Goran Boskovic edző tanítványai a Női Közép-Európa Liga (CEWL) második találkozóját is elvesztették Csehországban.

Csütörtök este az SBŠ Ostrava együttes vendégei voltak a szatmáriak. A 40 pontos fájó brnoi vereség után a VSK-nak feledtetni kellett azt a teljesítményt, viszont az egyértelmű volt, hogy nagyon nehéz feladat előtt állt a csapat. Brittany Denson itthon maradt és az orvosi kivizsgálás után kiderült, hogy ínszalagszakadása van, ezért egy hónap kényszerpihenő vár a Nemzeti Liga tavalyi kiírásának a legjobbjára. Brnoban és Ostravában is bebizonyosodott, hogy a jelenlegi keretben nincs olyan játékos, aki pótolni tudná a hiányát. Bernice Mosby és Maja Miljkovic hozta a kötelezőt, Oláh Andi is elég jól játszott, továbbá Adina Podar is pontosabban dobott. Azonban a kispadról érkezők csak 12 ponttal segítették a VSK-t, a gyors kontrák sem működtek.

Nem mellékes, hogy a házigazdák vezetőedzője, Ladislav Pavlát három amerikai, egy brit és egy cseh lánnyal kezdte a mérkőzést, míg Boskovic kezdőjében három román lány az amerikai Mosby és a szerb Miljovic szerepelt.

Így is voltak jó pillanatai a csapatnak Ostravában, hiszen 0–5-el nyitottak a lányok, viszont egy 10:1-es futással az 5. percben már az ellenfél vezetett néggyel (10–6). Nyolc pontot tett a két csapat közé az Ostrava az első pihenőig (21–13). Három perccel a szünet előtt már tizenkettővel vezetett a házigazda együttes (35–23), amikor rákapcsolt a VSK és egy 9:0-ás két perces sorozattal ismét beköszönt az ellenfélnek (35–32). Azonban a csehek az utolsó támadásukból még betaláltak, a nagy szünet pedig elvágta a szatmáriak lendületét (37–32). A fordulás után ugyanis 7:3-al indítottak a hazaiak (44–35), a kilenc pontos előnyt pedig az utolsó pihenőig tartani tudták (52–43), de öt perccel a vége előtt is még hét pont volt a két csapat között (61–54). Óriásit hajrázott a VSK, fordított, és egy perccel a meccs vége előtt 69–70 volt az állás. Mosby két szabaddobást hibázott, az ellentámadásnál pedig a bírók úgy vélték, hogy a szatmáriak szabálytalankodtak a csehekkel szemben. Boskovic elhamarkodva azonnal időt kért, még az Ostrava pontdobásai előtt, így a házigazdák találatai után (71–70) egy teljes pályás támadást kellett vezessenek a lányok kevesebb mint 10 másodperc alatt. Miljkovic próbálkozása nem talált, így maradt a csehek győzelme.

A két vereség után a lányok hazatértek, ma pedig már újabb bajnoki meccs vár rájuk. A honi pontvadászatban még veretlenek, és ez vélhetően így marad majd a 3. forduló mérkőzése után is, amikor a Kézdivásárhelyi SE együttest fogadják. Farkas Alpár vezetőedző alakulata villámrajtot vett, és miután simán verte a szerényebb képességű Marosvásárhelyi Siriust, nagy meglepetésre a vendég Kolozsvári CSU-t is legyőzte 60–54-re. A jelenlegi állás szerint a Nyugati-csoport két veretlen csapata találkozik ma 18 órától a Both Katalin Sportteremben, de remélhetően a székelyek nem folytatják majd a meglepetéssorozatukat…

Női Közép-Európa Liga, B-csoport, 10. forduló (előrehozott mérkőzés)

SBŠ Ostrava – Szatmárnémeti VSK 71–70 (21:13, 16:19, 15:11, 19:27)

Ostrava (pontok száma/lepattanók/gólpasszok): Jones (18/10/1), Murray (2/7/1), Miklíková (11/3/1), Dickey (24/4/5), Simpson (7/6/6), Bačová (2/1/1), Pavlincova (2/2/0), Lukovič (1/4/0), Grbic (4/2/0). Vezetőedző: Ladislav Pavlát.

VSK: (pontok száma/lepattanók/gólpasszok): Mosby (25/7/1), Oláh (9/7/2), Miljkovic (13/3/7), Stoiedin (0/5/1), Podar (11/2/0), Gladkova (6/3/1), Popescu (0/1/0), Pop, Huțanu (6/5/3). Vezetőedző: Goran Boskovic.