×
2024. 04 25.

Nyögvenyelős Olimpia-továbbjutás

2012.08.01 - 20:27

A Szatmárnémeti Olimpia FC a hajrában szerzett két találattal fordított és nyert az Óvári Someşul ellen, és bejutott a Román Kupa 3. fordulójába.

Nem nyújtott meggyőző teljesítményt a Szatmárnémeti Olimpia FC labdarúgócsapata a negyedosztályos Óvári Someşul otthonában játszott Román Kupa–selejtező mérkőzésen. Igaz, a pálya állapota is katasztrofális volt, néhol a szárazság okozta ujjnyi repedések tátogtak a játéktéren. Másrészt a fűcsomókban pattant meg és változtatott irányt a labda. Ilyen körülmények között elvesztek a pályán a harmadosztályban szereplő Olimpia FC technikásabb játékosai. De ez semmit nem von le a házigazda labdarúgók játéktudásából, akik – ha így játszanak majd a pontvadászatban is – pályázhatnak a Liga 4-es bajnoki győzelemre.

A szerdai találkozó első nagy helyzetét az óváriak egykori játékosa, Botos jegyezte, azonban a kapura ívelt labdája a lécen pattant. A meccs következő nagy helyzetéből a Someşul megszerezte a vezetést jelentő találatot: egy bedobás után Micaş árnyékra ugrott, a háta mögött érkező Tripon pedig közelről nem hibázhatott.

Szünet után beállt az Olimpia FC visszatérő játékosa, Dan Gavrilescu is. Marinaş már az 47. percben egyenlíthetett volna, de az ollózó mozdulatából megrúgott labdát védeni tudta Socaciu. Később Moş távoli lövésénél kellett nyújtóznia az óvári kapusnak, a 68. percben pedig Micaş fejesét védte a gólvonalról a hálóőr. Két perccel később Gavrilecu is bemérte az óvári kaput, de lövése a kapufát találta el. Érett a vendégek egyenlítő találata, amely a 82. percben meg is lett: egy meghosszabbított labdát Moş fejelt közelről a kapuba. Alig két perc múlva az Olimpia FC megszerezte a vezetését és a győzelmét jelentő találatot is: Marinaş szögletéből Micaş fejelt a földdel Socaciu alá.

A találkozó végéig már nem változott az eredmény, és a szatmárnémeti harmadosztályosok kvalifikálták magukat a 3. fordulóba, ahol akár egy Liga 2-es ellenfele is lehet Csik Tibor vezetőedző legénységének.

„Számítottam arra, hogy nehéz meccs lesz. Jó csapata van Óvárinak, csak gratulálni tudok neki” – értékelt röviden Csik Tibor.

Eredmény

Román Kupa–selejtező, 3. forduló

Óvári Someşul – Szatmárnémeti Olimpia 1–2 (1–0). Gólszerzők: Tripon 26. perc, illetve Moş 82., Micaş 84.

Someşul: Socaciu – Bărbos, Sălăgeanu, Rápos, Saraz, Istrate, Tripon (Pintye 50. perc), Peczer, Marius Pop, Lihet, Puţi. Vezetőedző: Rápos József.

Olimpia: Görbe – Homorozan, Moş, Micaş, Glodean, Molnar, Botos (Silaghi 75.), Marinaş, Hanus (Gavrilescu 46.), Feier (Prodan 46.), Dănilă (Domuţa 87.). Vezetőedző: Csik Tibor.

KATTINTSON IDE, ÉS NÉZZE MEG A MÉRKŐZÉSEN KÉSZÜLT FÉNYKÉPEKET IS!