Nyögvenyelős visszavágó után továbbjutás
Utoljára módositva: 2019-07-31 09:01:15

Nem kápráztatott el focitudásával sem a Kolozsvári CFR, de a Ferencváros sem, viszont mindkét alakulat kiharcolta a továbbjutást a Bajnokok Ligája-selejtező harmadik fordulójába.

A román bajnok a hazai 1–0-s előnnyel utazott Izraelbe a Maccabi Tel-Aviv elleni visszavágóra. Enyhe mezőnyfölénybe kezdett Dan Petrescu edző legénysége és az első tíz perc végén akár a vezetést is megszerezhették volna, azonban Rondonnak nem sikerült bekotornia a labdát az üres kapuba. Válaszként a házigazdák vezetést szereztek, amihez nagyban hozzájárult a CFR védelmének a tétlensége: Blackman elé pattant a labda és lesgyanús helyzetből, közelről a kapuba vágta a játékszert (1–0). A stadion hangosbemondója amint beolvasta a gólszerzőt, jött is a CFR egyenlítő találata: Bordeianut gázolta Shechter a büntető területen, amiért járt a 11-es, a pontrúgást pedig hibátlanul végezte el Culio (1–1). Az első fél óra végén a Maccabi két óriási helyzetet puskázott el, a szünet előtt pedig Rondon megszerezte a CFR vezető találatát: Culio 25 méterről megeresztett bombáját előre védte ki Gianniotis, az alvó védelem mögül kiugró venezuelai támadó pedig az üres kapuba tette a labdát (1–2).

A szünet után az öltözőbe maradhatott a CFR: a Maccabi akár el is dönthette volna a meccset az első negyed órában, viszont a csereként beállt Cohennek csak az egyik bombája akadt be Arlauskis kapujába (2–2). A 60. perctől viszont kiegyenlítette a játékot a kolozsvári alakulat, de Vladimir Ivic edző legényeinek is elfogytak az ötletei, így változatlan maradt az eredmény.

A CFR továbbjutott, a 3. fordulóban pedig a Celtic lesz az ellenfele. Az első mérkőzést jövő héten Kolozsváron játsszák, a visszavágót pedig egy hétre rá Glasgowban.

Az előbbinél is gyengébb teljesítményt nyújtott a Ferencváros, amely a hazai 3–1-es győzelem után utazott Máltára, a Valletta FC otthonába. Az első tíz percben egyértelmű volt a zöld-fehérek fölénye, veszélyes helyzetek is kialakultak. Ennek fényében váratlan volt, hogy a félidő derekán 11-eshez jutott a házigazda, miután Lovrencsics egy ártalmatlan szituációban az ötös sarkánál odarúgott Tulimierinek. Fontanella értékesítette a büntetőjét (1–0), a párharc pedig váratlanul szorossá vált. A második játékrész a máltai bajnok próbálkozásaival kezdődött, az FTC inkább kontrákra rendezkedett be. Több lesgól után pedig Nguen remek egyéni akciója gólt ért: középről leadott, 20 méteres lövésével nem tudott mit kezdeni Bonello kapus. A gól megnyugtatta a zöld-fehéreket, a korábbinál higgadtabban kezdtek futballozni, több gól viszont nem született.

A magyar bajnok a következő körben a horvát Dinamo Zagrebbel találkozik. A párharc első meccsét jövő kedden rendezik Zágrábban, a visszavágó augusztus 13-án lesz a Groupama Arénában.

Bajnokok Ligája, selejtező, 2. forduló, visszavágó

Maccabi Tel-Aviv – Kolozsvári CFR 2–2 (Blackman 15., Cohen 48., illetve Culio 18. – 11-esből, M. Rondón 42.); továbbjutott: a CFR, 3–2-es összesítéssel.

Valletta FC – Ferencváros 1–1 (Fontanella 27. – 11-esből, illetve Nguen 60.); továbbjutott: a Ferencváros, 4–2-es összesítéssel.