×
2024. 04 19.

Nyolc megyéből várnak karatékákat Mezőfényre

2016.12.16 - 06:24

Nagy regionális versennyé nőtte ki magát a Polipol Kupa korosztályos karateverseny, amelynek negyedik kiírását rendezik meg szombaton a mezőfényi sportteremben.

Florin Mihali, a szervező Zanshin SK edzője visszaemlékezett arra, hogy a torna egy háziversenynek indult négy évvel ezelőtt, amely a mezőfényi és környékbeli karatékáknak első tornája volt. Ma a Karate Világszövetségek Egyesületéhez (WUKF) tartozó honi föderáció égisze alatt zajlik a megmérettetés, amelyre Szatmár, Máramaros, Bihar, Maros, Kolozs, Fehér, Beszterce-Naszód és Arad megye 17 egyesületének mintegy 180 sportolója fog megküzdeni. Egyéniben öt korosztályban és több fokozati kategóriában zajlik majd a verseny lányoknak és fiúknak, kihon és kumite shobu nihon stílusokban. A csapatküzdelmeket 7–8, 9–10, 11–12 és 13–14 éves korosztályokban rendezik meg kumite shobu nihon stílusban.

A többszörös hazai bajnok és Európai-bajnok ezüstérmes Mihali emlékeztetett arra, hogy a klub mezőfényi szekciója négy évvel ezelőtt nyitotta meg kapuit. 2014-ben már megszületett az első Eb-ezüstérem, Veronában Christopher Metzner állhatott a dobogó második fokára a WUKF kontinentális tornán. Tavaly a belgiumi Herstalban Alexa és Alec Müller szereztek bronzérmet az Eb-n, idén pedig az Alexa Müller az írországi Dublinban világbajnoki bronzérmet nyert. Ugyanakkor az olaszországi Montichiari Murvai Patrik és Herman Zsolt Eb-t nyertek a román válogatottal.

A szombati, 9.30 órakor kezdődő Polipol Kupán tíz karatéka képviseli majd a házigazda Mezőfényt.