2024. 03 28.
1USD = 4.59 RON

Nyolcaddöntőt játszhat Simona Halep a Roland Garroson

2017.06.04 - 10:19

Bejutott Simona Halep a francia nemzetközi teniszbajnokság (Roland Garros) nyolcaddöntőjébe, miután 6-0, 7-5 arányban legyőzte az Oroszországot képviselő Darija Kaszatkinát — írja az Agerpres .

A harmadikként kiemelt, a világranglista negyedik helyén álló Halepnek 1 óra és 18 perc alatt sikerült nyernie, miután a második szettben négy játszmalabdát is hárított. Ezzel a győzelmével Halep bebiztosított magának egy 200.000 eurós pénzdíjat és 240 pontot. A nyolcaddöntőben Carla Suarez Navarro lesz Halep ellenfele. A két játékos egymás elleni mérlegét Halep vezeti 6-5-re. Legutóbb a tavalyi US Open nyolcaddöntőjében találkoztak egymással a pályán, akkor a román teniszező nyert. A nők páros versenyében Irina Begu a kínai Zheng Saisaijal az oldalán 1-6, 6-4, 6-3-ra győzött szombaton az Abigail Spears (USA)/Katarina Srebotnik (Szlovákia) alkotta duó ellen, és ezzel bejutott a nyolcaddöntőbe, ahol a Duan Ying-Ying/Peng Suaj kínai kettős lesz az ellenfél. Párosban Raluca Olaru is nyolcaddöntőt játszhat, miután az ukrán Olga Szavcsukkal — meglepetésre — legyőzték péntek este a magyar Babos Tímea és a cseh Andrea Hlavácková duót. A legjobb tizenhat között a holland Kiki Bertens és a svéd Johanna Larsson vár Olaruékra. AGERPRES/(RO — szerkesztő: Teodor Ciobanu; HU — szerkesztő: LIBEG Zsuzsanna)