×
2024. 03 29.

Ob-érem nélkül zártak a gyerek fiú tőrvívók

2015.07.01 - 16:10

Nem sikerült az éremszerzés a Szatmárnémeti SK csapatainak Bukarestben, a 12–13 éves fiú tőrvívók csapatversenyében.

A Lengyel Éva, File Attila, Izsáki Arnold edzőhármas három csapatot nevezett a szerdai küzdelmekre, és a Tudor Surducan, Gábor Dáneil, Rés Márton alkotta trió került a legközelebb a dobogós helyezéshez. Az SZSK 1 legényei a kisdöntőben viszont 45–30-ra kikaptak a Bukaresti CSTA csapatától, így a negyedik helyen zárt. A Sportklub második csapata, Gábor Énoch, Răzvan Nojea és Lucas Sergie a hetedik pozícióban zárták a küzdelmeket, miután a helyosztó meccsen 45–39-re verték a CSS Ploieşti 1-es számú együttesét. A legfiatalabbak, és kisebb rutinnal rendelkező harmadik szatmári csapat, Nicolas Pop, Matei Serghie és Márk Simon a 11. helyen zártak.

Csütörtökön és pénteken a lányok viadalát rendezik Bukarestben, ezzel zárul majd a Floreasca Sportcsarnokban az utánpótlás korosztályos vívó-bajnokság. A 12–13 éves lányok versenyében Kőrössy Melissa, Cristina Anderco, Diana Şuta, Tamara Ulici, Szabó Vivien, Teodora Şofran és Teodora Turdean lépnek majd pástra, tőlük érmes helyezéseket vár a Simona Surducan, Dan Şuta, Izsáki Arnold edzőhármas. Szerintük az egyéni és a csapatviadalon is a favoritok közé sorolják az SZSK sportolóit.