×
2024. 04 25.

Oda a pályaelőny, vasárnap döntés

2017.03.30 - 20:44

Frusztráló lehet, hogy egy mérkőzésen majdnem végig jobb vagy, de egy elrontott negyed miatt végül kicsúszik a kezeid közül a győzelem lehetősége. Így foglalható össze a VSK és a Târgovişte csütörtöki csatája, amelynek vasárnap még lesz folytatása.

Rég tapasztalt hangulat helyszíne volt csütörtökön a szatmárnémeti Both Katalin Sportterem, hiszen a Városi Sportklub női kosárlabdacsapata a CSM Târgovişte ellen kivívhatta volna a bajnoki elődöntőbe való jutást. Sajnos a feltételes mód megmaradt a meccs végére is, ugyanis egy túltaktikázott, idegölő csatában az ellenfél visszaszerezte a pályaválasztási előnyt, így vasárnap Târgoviştén derül ki, a párharc mely csapata küzdhet majd a bajnoki elődöntőben.

A csütörtök esti meccsen a szatmáriak mind azt remélték, hogy sikerül megfogni a legyőzhetetlennek tűnő Târgoviştét. A tény, hogy 32 vesztes meccset követően múlt vasárnap idegenben tudott győzni a VSK a Târgovişte ellen, nagy adag optimizmust öntött az itteni kosárlabda-rajongókba. Ennél fogva zsúfoltságig megtöltötték a termet, amelyben majdnem végig zúgtak a bátorító skandálások. Talán ez öntött ólmot a játékosok lábaiba, mert az 5. percben még csak 2–3-as állást mutatott az eredményjelző. Vagyis a vendégek már az első pillanattól kezükbe vették az irányítást, habár a 6. percben Chastity Reed pontjai után a VSK vezetett (4–3). 13–13-as állásról kezdődött az a negyed, amely a végén végzetesnek bizonyult a szatmáriak javára. Mintha a labda tiltakozásként nem akart volna bemenni a szatmári dobásoknál, vagy a gyűrű nem engedte keresztül azt.

Érthetetlen, ami ebben a tíz percben történt, hiszen minden támadást dobással zárt a VSK, de a laszti nem akart átmenni a gyűrűn. Túloldalt viszont lassan meglépett a CSM, így a szünetig tíz pontot tett a két csapat közé az ellenfél (23–33). A fordulás után kiderült, sem a labda nem volt deformált, de a gyűrű sem volt elméretezve, hiszen annál a kosárnál sem ment a pontszerzés, ahol azelőtt tíz perccel Donica Cosby, Monique Coker és Prorche Poole majd’ minden pozícióból betaláltak. Talán túl nagy volt a nyomás a szatmári lányokon, és ettől remegett a kezük a döntő pillanatokban. Cosby pontjaival kezdődött a következő húsz perc, és ekkor volt a legnagyobb a különbség a két csapat között (23–35). Ekkor viszont rákapcsolt Kristina Baltic, és egy remek negyed után felhozta a csapatát mínusz ötre (38–43). A szerb lány rendkívül harcos volt védekezésben, ahány labdát csak lehetett, leszedett a palánk alól, támadásban pedig pontosan dobott. Vele együtt a győzelmi remények is visszatértek, és az egyre fokozódó hangulatban Cătălin Tănase edző tanítványai egyre többet hibáztak. Egy perc húsz másodperccel a vége előtt pedig Laza Enikő triplája akadt be (53–55), s úgy tűnt, a vége drámai játékot hoz. Ráadásképpen Porchia Green hibázott túloldalt, így az utolsó támadás a VSK-é volt. Ezt már senki sem bírta ülve nézni, a közönség lábon állva skandálta a szatmári csapat nevét és tapsolt, „tolta” a győzelem felé a kedvenceit. Reed azonban a kosár alól hibázott, a lepattanó pedig a vendégeké volt, akik Coker révén betaláltak, és ezzel lezárták a meccset (53–57).

Így tehát 1–1 az állás, és eddig egyik csapat sem tudta kihasználni a hazai pálya előnyét. Ha ez a trend továbbra is megmarad, akkor lehet reménykedni abban, hogy egy hét után ismét sikerül majd nyerni Târgoviştén. Előbb viszont nagy levegőt kell vegyenek a VSK játékosai, egy kicsit jó volna lecsillapodni, hiszen csütörtökön látszott, hogy nyomás alatt nem megy a játék. Ha felszabadultabban játszana Jose Araujo edző alakulata, akkor meglehetne az újabb meglepetés. Ehhez elsősorban a dobások pontossági arányát kell javítani, 38 százalékos hatékonysággal ugyanis a győzelemben aligha lehet reménykedni.

Női kosárlabda, Nemzeti Liga, negyeddöntő, 2. mérkőzés

Szatmárnémeti VSK – CSM Târgovişte 53–57 (13:13, 10:20, 15:10, 15:14).

VSK (pontok száma/lepattanók/gólpasszok): Baltic (16/11/0), Batey (5/4/4), Reed (16/9/5), Tavic (9/2/2), Oláh (0/3/5), Ferenczi, Laza (5/2/2), Crăciun (0/1/0), Canty (2/1/1).

CSM (pontok száma/lepattanók/gólpasszok): Cosby (7/2/5), Green (3/9/5), Toma (2/6/1), Coker (20/9/1), Poole (21/2/1), Fodor (4/3/0).

Összetettben: 1–1.

Szöveg: Pesek Attila

Képek: Bajnai Botond