2024. 03 29.

Oda–vissza verték a sereghajtót

2014.12.04 - 16:01

Akárcsak az első, szatmárnémeti találkozón, a visszavágón is harminckét pont különbséggel verte a Szatmárnémeti VSK a szatmárnémeti származású Adina Poppal felálló sereghajtó SCM Craiovát.

Bár egész este utazott a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata Gyulafehérvárról Craiováig, Orosz–Oláh Andreea és társainak a fáradság ellenére is sikerült kiütni az ellenfelet a Nemzeti Liga első visszavágó fordulójában. A csütörtöki vendéglátó SCM együttese egy pillanatig sem veszélyeztette a szatmári sikert: Luminiţa Manta, Ashley Adams pontjaival, illetve Tarţa–Laza Enikő triplájával már két perc után 4–9-es szatmári vezetést mutatott az eredményjelző. A 7. percben már tizenöt volt közte (10–25), amiből két pontot még tudott faragni az olténiai csapat a negyed végéig (16–29). A folytatásban még annyira sem ment a játék a vendéglátóknak, mint az első tíz percben. A negyed közepéig összesen öt pontot szerzett a SCM, de addig a VSK már 47-nél tartott (21–47), majd a szünetig az addigi 26 pontos előnyt harminckettőre növelte Adriana Pricop vezetőedző csapata (24–56).

A második félidő némileg kiegyenlítettebb játékot hozott, de ez nem jelentette azt, hogy a Craiova megszorongatta volna a VSK-t. Az első három percben mindhárom szatmári rutinos lány, Flavia Ferenczi, Tarţa–Laza Eni és Orosz–Oláh Andi is „becsavart” legalább egy triplát (az előbbi kettőt is, így 28–74-re alakult az állás), majd alábbhagyott a lendület. A hátrányból így is alig tudott faragni az ellenfél, a szatmárnémeti származású Adina Pop pontjaival mínusz harmincnyolcról (42–80) kezdték az utolsó negyedet. A folytatás is a házigazdáké volt, ekkor már a fáradság is kiütött a szatmári lányokon. Hat pontot még faragott a hátrányából a Craiova, így a végén ugyanannyi volt a két együttes közötti különbség, mint az első, szatmári mérkőzésen: szeptember végén 101–69-re nyert a VSK, tegnap 60–92 volt a végeredmény a piros–fehérek javára.

Említésre méltó ugyanakkor, ahogy a VSK egyik legjobbja csütörtökön Szmutku Renáta volt. A fiatal játékos nagyon aktív volt, a meccs végéig tizenegy lepattanót jegyzett, távolról is betalált. Ferenczi hibátlan volt a közeli dobásoknál (5-ből 5 találat), csupán egy távoli dobása nem talált célt (4-ből 3 találat), az neki megítélt egyetlen szabaddobást pedig értékesíteni tudta. Ezúttal is kiemelt teljesítményt nyújtott a csapatkapitány, Orosz–Oláh Andi, aki mind a kilenc szabaddobását értékesítette, 71 százalékos volt a közeli dobóaránya (7-ből 5), távolról pedig csak akkor vette célba az ellenfél kosarát, ha tudta, hogy betalál (1-ből 1). Ehhez még hozzáadódik Adams hatékony védekező játéka, aki a meccs végére egy dupla–duplát teljesített 17 ponttal és 19 lepattanóval.

Ez volt a VSK idénybeli hatodik győzelme, de ehhez nyolc vereség társul, így a 14. forduló után is marad a kilencedik helyen. A következő etap meccsét december 12-én rendezik Szatmárnémetiben, akkor a Galaci Phoenix lesz az ellenfél.

Női kosárlabda, Nemzeti Liga, alapszakasz, 14. forduló

SCM Craiova – Szatmárnémeti VSK 60–92 (16:29, 8:27, 18:24, 18:12).

VSK (pontok száma, lepattanók, gólpasszok): Adams (17, 19, 6), Orosz–Oláh (22, 0, 2), Voica (2, 4, 1), Szmutku (7, 11, 2), Ferenczi (20, 2, 4), Vasile, Manta (4, 7, 1), Radovics (8, 5, 1), Tarţa–Laza (12, 2, 1).