×
2024. 04 25.

Oláh Jani ontja a gólokat

2015.02.09 - 14:53

Egy héttel a bajnokság tavaszi folytatása előtt Oláh János, a Szatmárnémeti VSK legjobbja nagy lendületben van: 22 gólt dobott Nyírbátorban.

A Szatmárnémeti VSK férfi kézilabdacsapata nyerte Nyírbátorban a nemzetközi felkészülési tornát, amelyen Nicolae Istrate edző legénység vasárnap két mérkőzést játszott. Az első találkozót a Kőnig–Trade Balmazújváros (NB II, Délkeleti Csoport, 5. hely) ellen 31–15-re nyerték a szatmáriak úgy, hogy már a szünetre begyűjtöttek öt gólos előnyt (15–10). Ezen a találkozón Oláh János nyolcszor volt eredményes. A döntőben a házigazda Nyírbátor VKK (NB II, Északkeleti Csoport, 1. hely) volt az ellenfél, itt egy szorosabb mérkőzésen ugyan, de 33–31-re nyerni tudott a VSK. A mérkőzésen a szatmári góloknak majdnem a felét, tizennégyet Oláh dobott, így nem meglepő, hogy a torna gólkirályi címét is elhozta a balszélső.

Ez volt a szatmári legénység utolsó felkészülési mérkőzése, szombaton 11 órától ugyanis már bajnoki mérkőzésen lép pályára a VSK. Az A–osztály B–csoportjának rangadóján a Kolozsvári CSU ellen játszanak a Both Katalin Sportteremben. A kincses város csapata a táblázat harmadik helyén áll, de csak két pont az előnye a negyedik pozícióban tanyázó szatmáriakkal szemben. Egy szombati győzelemmel az Istrate–csapat helyet cserél a tabellán az „egyetemistákkal”.

Felkészülési mérkőzések

Szatmárnémeti VSK – Kőnig–Trade Balmazújváros 31–25 (15–10). VSK: Cioroiu, Pogyină – Ungar 4 gól, Clipea 1, Morar 2, Oláh 8, Cristescu 3, Mureşan 5, Udriştioiu 1, Mateş 5, Santeiu 2, Pop.

Szatmárnémeti VSK – Nyírbátor VKK 33–31 (18–15). VSK: Cioroiu, Pogyină – Ungar 3, Clipea 6, Morar 3, Oláh 14, Mureşan 1, Mateş 4, Pop 2, Udriştioiu, Cristescu.