×
2024. 04 27.

Oli-vereség, oda a rájátszás

2014.04.13 - 15:16

A Besztercei Gloria 1–0 arányban győzött szombaton a Szatmárnémeti Olimpia ellen, a Liga 2 alapszakaszának utolsó fordulójában, így a szatmári klub lemaradt a felsőházi rájátszásról.

Az Olimpia hiába birtokolta többet a labdát a Besztercei Gloria elleni sorsdöntő összecsapáson, néhány vitatható leshelyzeten kívül csupán egy-két veszélyes gólhelyzetet alakított ki. A tapasztaltabb kerettel rendelkező Gloria láthatóan a játéktördelésre, a kontratámadásokra és elsősorban a pontrúgásokra helyezte a hangsúlyt. Így nem csoda, hogy a beszterceiek egy szabadrúgás következményeként szerezték meg azt a találatot, amelynek köszönhetően megnyerték a mérkőzést, ugyanakkor bejutottak a felsőházi rájátszásba.

Ahogyan azt Remus Vlad, a Gloria műszaki igazgatója, az Olimpia egykori edzője a mérkőzés utáni sajtótájékoztatón elmondta, nagyon fontos volt számukra a győzelem, hiszen így nem kell aggódniuk a kiesés ellen. Az alapszakaszban ugyanis a legtöbb pontjukat a „kiscsapatok” ellen vesztették el, ami azt jelenti, hogy komolyan meg kellett volna küzdjenek a bennmaradásért. Mint ismeretes, a felsőházi rájátszáshoz hasonlóan az alsóházban végző csapatok is eddigi egymás elleni eredményeiket viszik tovább.

A találkozó rögtön egy Gloria-helyzettel kezdődött: Bruma a kapufát találta el egy szögletrúgás után. Az Olimpia ezután átvette a kezdeményezést, egyre közelebb kerültek a vendégkapuhoz, ám veszélyes gólhelyzetet nem sikerült kialakítaniuk. Villand többször meglódult a jobb oldalon, ám beívelései nem jelentettek veszélyt. A 27. percben Chiţu (Gloria) rúgott a szatmáriak kapujára, Anca azonban fölé tolta a labdát. Öt perccel később Villand „etetett meg” egy besztercei védőt, a hosszú sarokra tartó lövését viszont Albuţ bravúrral védte. A félidő hátralévő részében két vendéghelyzetet jegyezhettünk fel, ám Anca mindkét alkalommal résen volt.

A második játékrész első húsz percében unalmas mezőnyjáték folyt, mintha kivárásra játszottak volna a csapatok. Aztán a 69. percben szabadrúgáshoz jutott a Gloria: Chiţu beívelésére egyedül érkezett a védőit könnyedén lerázó Bruma, aki a hálóba továbbított a labdát (0–1). Az Olimpia azonnal reagált a gólra. egy jó kiugratás után Bujor lőtt ballal a 15-ös sarkáról, Albuţ azonban újfent bravúrral tornázta ki a kapu bal sarkába tartó bombát. Közben Csík Tibor Zsigát és Dragoşt is pályára küldte, de sajnos egyikük játéka sem tüzelte fel a szatmári csapatot. A hajrában ugyan tisztességgel próbálkoztak a hazaiak, ám a gólszerzés elmaradt, ráadásul Ancát ki is állította a Alexandru Tudor FIFA-játékvezető, miután a szatmári kapus a tizenhatoson kívül buktatta a beszterceiek egyik játékosát. A besztercei csapat így megszerezte meg a három pontot, amellyel az Olimpiát megelőzve bekerült a Liga 2 alapszakaszának első hat csapata közé. A Csík-csapat tehát az alsóházban folytathatja a másodosztályos bajnokságot.

„Mindent megtettünk azért, hogy megtartsuk helyünket a tabellán, de sajnos nem sikerült. A mérkőzés képét tekintve szerintem igazságtalan eredmény született, hiszen jól játszottunk. Egy kicsit több tapasztalattal megnyerhettük volna a meccset. Sajnálom a játékosaimat, de tovább kell dolgozzunk, fel kell készülnünk a hátralevő mérkőzésekre” – nyilatkozta Csík Tibor a mérkőzés utáni sajtótájékoztatón.

Mindent összevetve az Olimpia jól szerepelt a másodosztályos labdarúgó-bajnokság alapszakaszában, hiszen a tavalyi feljutás után az utolsó mérkőzésig eséllyel pályázott a felsőházi rájátszásban való szereplésre.

Liga 2, 22. forduló, eredmények

Szatmárnémeti Olimpia – Besztercei Gloria 0–1 (0–0)

Gólszerző: Bruma, 69. perc

Olimpia: Anca – Mureşan, Micaş, Ene, Muntean, Gavrilescu, Svarczkopf (Dragoş, 75. perc), Rus (Zsiga, 73. perc), Villand, Bujor, Lemac (Feier, 54. perc).

Resicabányai Metalul – Aradi UTA 4–0, FC Olt Slatina – Nagyváradi Bihar FC 2–0, Minerul Motru – CSM Râmnicu Vâlcea 0–0, CS Universitatea Craiova – CS Mioveni 2–0, Marosvásárhelyi ASA – FC Universitatea Craiova 3–0 (zöldasztalnál).

12. Motru 22 3 4 15 17-37 13

Megjegyzés: A tabella első hat helyezettje rájátszásban küzd az élvonalba kerülésért, az utolsó hat csapat pedig szintén rájátszásban harcol a kiesés ellen.