×
2024. 04 20.

Olimpia-siker és bunyó a pályán

2016.10.08 - 15:39

Ebben az idényben első idegenbeli sikerét jegyezte a Szatmárnémeti FC Olimpia labdarúgócsapata (a Pankotai Şoimii többnyire gyerekekkel állt ki az otthoni meccsén, ezért az a győzelem csak a táblázatban számít), a ștefăneşti-i meccs azonban nem csak erről marad majd emlékezetes.

A házigazda Tatrangi Unirea ugyanis nehezen viselte a kudarcot, és a mérkőzés hajrájában, majd a lefújás után is ököllel akartak a játékosok igazságot tenni. Nehezen érthető az Ilfov megyei alakulat elégedetlensége, ugyanis a találkozó legnagyobb részében alárendelt szerepet játszott egy sokkal jobban szervezett Olimpiával szemben. Pană és Kanaloş az első negyed órában körbelőtték az Unirea kapuját. Ezután alábbhagyott a lendület és átadták a kezdeményezést a házigazdáknak, akik Vasile Mihai és Epaminond révén veszélyeztették Anca-Trip kapuját. A szünet előtti tíz perc viszont ismét a szatmáriaké volt, Kanaloş és Tudoran is célba vették Gudea kapuját.

A szünetben mély levegőt vehettek a szatmári legények a tucatnyi kihagyott helyzet után két góllal nyitották a második félidőt: az 50. percben Pană szabadrúgásánál Onicaş érkezett az ívelt labdára és belsővel a hálóba vágta a lasztit (1–0); öt perccel később pedig Muntean egyéni akciója végén védhetetlenül lőtt 18 méterről a középpályás az Unirea kapujába (2–0). Ez a két találat megnyugtatta az Olimpiát, az Unirea pedig egyre idegesebben játszott, de az ellenfél kapuig sem jutott el. A 75. percben „kiborult a bili” a házigazdáknál, amikor Kanaloş elkaszálása után a szatmári játékos a földön maradt elterülve. A „mezőgazdászok” elvárták volna, hogy a sérült csatár felpattanjon, de nem tette, ezért elkezdték felrángatni a földről. Ezt a viselkedést nem tűrték az Olimpia játékosai, akik azonnal Kanaloş segítségére siettek. A lökdösődés mellett keresetlen szavak is elhangzottak, a kispadon is egymás nyakának estek, majd az Unirea kapusa, Gudea előbb a pályán levő játékosoknak, majd a kispadon levőknek is kiosztott pofonokat. A biztonsági emberek, majd a mérkőzés szövetségi megfigyelője is közbelépett, hogy csillapítsa a kedélyeket. 15 perc után sikerült folytatni a játékot, de mindenek előtt a bukaresti játékvezető, Cătălin Marian Pană kiosztott néhány sárga lapot és kiállította az Unirea „ökölvívóját”, Gudeát. Mihai Vasile is megkapta a második sárga lapját, őt is mehetett zuhanyozni idő előtt, míg az Olimpiától a cserekapust, Preda kapott piros lapot. Amúgy Preda jelenléte a szatmári kispadon érthetetlen, értesüléseink szerint ugyanis az Olimpia fegyelmi bizottsága egyszer már büntette, miután egy szatmári szálóda folyosóján okozott csendháborítást. Vélhetően nem lesz érezhető a hiánya, a román szövetség ugyanis néhány fordulóra biztos eltiltja majd a cserekapust.

A meccs hátra levő idején a szatmáriak továbbra sem erőltették a játékot, a házigazdák pedig az utolsó percben szépíthettek volna, de Zaina lövése a keresztlécen pattant.

„Az elejétől a végéig kezünkben tartottuk a mérkőzést. Az első félidőben volt néhány nagy helyzetünk, míg az ellenfél meg sem közelítette a kapunkat – nyilatkozta a találkozó után Bogdan Andone, az Olimpia edzője. – A második félidőben kétszer is betaláltunk, majd a 75. percben következett az a lökdösődés, a meccse hátra levő ideje pedig már nem a fociról szólt. Nem tudom, hogy mi előzte meg ezt a hangulatot, én távol tartottam magam ettől az esettől” — tette hozzá a szakvezető.

A hazaiak edzője nem kívánt nyilatkozni a mérkőzés után.