1EUR = 4.97 RON
1USD = 4.61 RON

Olimpia tiltakozás, Chindia iskoláztatás

2017.11.25 - 14:25

A Szatmárnémeti FC Olimpia játékosai tíz perccel késleltették a Chindia Târgoviște elleni bajnoki találkozó kezdését, majd zöld mezben, fekete rövidnadrágban (a sárga-kék mez helyett), egy molinóval jöttek ki a nézők elé, üzenve az önkormányzatnak, hogy ne hagyják megszűnni a klubot.

Most már csak két pont választja el a Szatmárnémeti FC Olimpiát attól, hogy ismét kieső helyre csússzon vissza a Liga 2-ben, de vélhetően, a jövő hétvégéig már ez az előny is el fog fogyni, amennyiben a klub szerdáig nem fizeti ki tartozását Andrei Voicunak és Iulian Anca-Tripnek.

Szombaton, a Chindia Târgoviște elleni bajnoki találkozón az FC Olimpia sivár anyagi helyzete volt a fő téma. Mivel több hónapja nem kaptak fizetést, és kilátástalan a csapat jövője, a szatmári játékosok tíz perccel késleltették a mérkőzést kezdését, és zöld mezben és fekete rövidnadrágban, illetve egy molinóval jöttek ki az öltözőből, amelyet bemutattak a kezdő sípszó előtt. „Ne hagyjátok meghalni az Olimpiát!” („Nu lăsați Olimpia să moară!”) — volt olvasható a felhívás. Ezt követően egymásnak esett a két csapat, viszont a mérkőzésen a vendégek akarata érvényesült.

Georgian Honciu már az 5. percben vezetést szerezhetett volna, de 6 méterről hatalmasat hibázott. Válaszként Dumitru Muntean vette célba az ellenfél kapuját, majd a 12. percben jött a vezető találat: Cristian Cherchez és Liviu Mihai kényszerítőzött zavartalanul a szatmári büntetőterületen belül, utóbbi pedig 6 méterről kötényt adott Florin Muntannak (0–1).

A folytatásban Muntean és Ciprian Brata körbelőtték Iustin Popescu kapuját, de ismét az ellenfél volt az, aki be is talált: egy bal oldali szöglet után Marian Vătavu csúsztatott a rövid sarokról a kapura, a labda a felső lécen csattant, a lepattanóra érkező Honciu pedig közelről fejelhetett az üres kapuba (0–2). Ez a találat végleg betett a szatmáriaknak. Cherchez lövése a lécen csattant, de a szünet előtti pillanatban Honciu ívelt labdáját Liviu Mihai bal oldalról a hosszú sarokba fejelhette – zavartalanul.

Szerencsére jött a szünet, mivel a szatmáriak játéka teljesen szétesett. Ritli Zoltán kapuscserével próbálkozott, de a védelem megerősítésére nem volt lehetősége. Csak a szerencsén múlt, hogy nem nőtt az Olimpia hátránya. Az 54. percben Dumitru Munteannak hívták a szerencsét, hiszen Cherchez úgy sétált be az Olimpia tizenhatosába, mintha egy korzón lenne, majd Marius Șutát is elfektette, a kapura küldött labdát pedig a gólvonal elől kanalazta ki Mitru.

A gyenge, vontatott, erőtlen támadások nem veszélyeztették Popescu kapuját. A 73. percben Olivier Lusamba lepte meg a közönséget egy bikázással, de a Chindia kapusa jó reflexszel védett. A 85. percben a vendégektől Denis Ispas állíttatta ki magát: a hátvéd még az első félidőben kapott egy sárga lapot, így a következő bajnokit ki kellett volna hagyja; viszont a szatmári meccs végén időhúzásért kapott még egy sárgát, ki lett állítva, így a csütörtöki, Astra Giurgiu elleni kupameccsen fog hiányozni, az aradi bajnoki meccsükön pedig ismét pályára léphet.

Emberelőnyben az Olimpia „nekiesett” a Chindiának de Bogdan Miholca lövését a kapufa tövéről szedte ki Popescu, a ráadás első percében pedig Brata újabb lövését Sergiu Jurj elé védte a hálóőr – ez lett a veszte, mert az Olimpia játékosa élt a lehetőséggel, és szépített (1–3).

„Látszott a játékosaimon, hogy megviseli őket mindaz, ami a klubnál történik. A gondok miatt hiányzott a játékukból az agresszivitás, az odaadás, a koncentráció — mondta a találkozó után Ritli. — Ezek a körülmények a klubnál, addig visszük az igát, amíg bírjuk. Igyekszem valamennyire kapacitálni a fiúkat, hogy legalább az edzésekre jöjjenek el. De ezen a héten például a nagybányai srácoknak már nem volt pénzük eljönni a felkészülésre. Kár lenne, hogy ez a klub most itt lehúzza a rolót. Egyik napról a másikra él a csapat a korábbi hibás klubmenedzsment miatt. Azok, akik eddig finanszírozták a klubot el kell döntsék, hogy akarják-e a folytatást, vagy megszüntetik az Olimpiát. A jövő nem tőlünk függ, mi készülni fogunk. A Metaloglobus elleni mérkőzést valahogy még megrendezzük, de ha játszani kell Clinceni-en is, akkor oda nem hiszem, hogy el tudunk majd menni, mert elvesztettük a hitelünket, senki nem akar segíteni” — folytatta a szakvezető.

Voicunak és Anca-Tripnek szerdáig közel 21 ezer lejt kell átutaljon a klub, emellett 6000 lej büntetést kell kifizetni késedelmi díjként. Ha ez nem történik meg, akkor 4 pontot fog levonni a román szövetség az Olimpiától. De a várólistán van még Mihai Onicaș, Iulian Roșu, Heli Valter, Bogdan Faur, Adrian Ciul, Carlo Erdei, Raul Krausz – és mindegyik után két pont levonás, ha nem fizet az Olimpia.

Liga 2, 19. forduló

Szatmárnémeti FC Olimpia – Chindia Târgoviște 1–3 (0–3)

Gólszerzők: Jurj (90+1. perc), illetve Liviu Mihai (12., 45.), Honciu (26.).

Olimpia: Fl. Muntean (Șuta, 46. perc) – Duruş, Hlinca, Cr. Munteanu, Bura (Jurj, 31.), Villand (Cubaș, 46.) V. Pop, D. Muntean, Brata, Miholca, Lusamba. Vezetőedző: Ritli Zoltán.

Chindia: Popescu – Martac, Ispas, Vătavu, Ciobotariu, Pencea (Dumitraşcu, 67.), Honciu, L. Mihai, Stoica (Şerban, 60.), Nisipeanu, Cherchez (Neguţ, 76.). Vezetőedző: Nicolae Croitoru.

Kiállítva: Ispas (85. perc – Chindia).