×
2024. 04 26.

Öngól végzett a Rekivel

2017.04.22 - 20:49

Majdnem fél órát játszott emberelőnyben a Pusztadaróci Recolta labdarúgócsapata szombaton idehaza a Sülelmedi Viitorul elleni bajnoki mérkőzésen, de egy öngóllal elvesztették a meccset.

Marad az eddig begyűjtött tizennégy pontjával a Pusztadaróci Recolta labdarúgócsapata, ugyanis a harmadosztály huszonnegyedik fordulójának zárómérkőzésén 3–2-es vereséget szenvedett a vendég Sülelmedi Viitorul együttestől.

Ritli Zoltán vezetőedző bízott abban, hogy csapatában maradt még abból a lendületből, amellyel Szászmedgyest, Marosvásárhelyt és Besztercét is verték. Az első fél óra eseményei pedig alátámasztották a szakvezető optimizmusát, hiszen a zöld-fehérek az első pillanattól nekiestek a máramarosiak kapujának, a 2. percben pedig a vezetést is megszerezték: Daniel Pop találta meg a Raul Ştefet jobb oldalon, aki átvette, majd laposan Gabriel Danciu kapujába vágta a labdát (1–0). Öt perccel később már hárommal vezethetett volna a Reki, de Pop egy perc alatt két nagy lehetőséget hagyott ki.

Ehelyett a 10. percben az ellenfél egyenlített: Daniel Oşanról pattant előre a labda, az érkező Marius Feraru elé, a szabadon érkező máramarosi csapatkapitány pedig közelről nem hibázott (1–1). Ráadásul az ellenfél három perccel később a vezetést is megszerezte: Vincze Levente buktatta Sorin Şerbant a büntető területen belül, a bíró pedig 11-es ítélt, amelyet a sértett értékesített (1–2).

Továbbra is hazai csapat maradt mezőnyfölényben, így a 25. percben sikerült egyenlíteni: Adrian Micaş fordított vissza egy labdát Pop elé, aki 16 méterről, fordulásból, laposan lőtte ki a Sülelmed kapuját (2–2). Maradt támadásban a Reki, de a befejezés már akadozott: Reszler Zsolt és Andrei Mureşan beívelt labdái rendszerint ellenfélt találtak, vagy rosszabb esetben keresztbe lőtték a pályát. Így az eredmény nem változott. Fordulás után Micaş csúsztatott labdája milliméterekkel ment a kapu mellé, más veszélyes lövése viszont már nem volt a zöld-fehéreknek. Pedig a 64. percben emberelőnybe került a hazai együttes, miután a vendégektől Denis Lihet a második sárga lap után ki lett állítva. A hajrában a születésnapját szombaton ünneplő Flaviu Ionescu szerencsétlenül ért bele egy keresztlabdába és eldöntötte a meccset – sajnos a vendégek javára (2–3).

Idénybeli tizenhetedik vereségét szenvedte el a Reki és ezzel elmulasztotta a lehetőséget, hogy pontszámba kiegyenlítse fugyivásárhelyieket. Talán jövő szombatra összerázódik a csapat, és a helyzetkihasználás terén is változtatni tudnak. Akkor talán sikerül majd Szászrégenben egy jó eredményt elérni.

Liga 3, 5-ös csoport, 24. forduló

Pusztadaróci Recolta – Sülelmedi Viitorul 2–3 (2–2).

Gólszerzők: Ştef (2. perc), D. Pop (25.), illetve Feraru (10.), Şerban (13. – 11-esből), Ionescu (83. – öngól).

Recolta: Oşan – Ionescu, Micaş, Ritli R. (Toma, 80. perc), Vincze L., Reszler (Drumár, 77.), Ştef, Şimon, Mureşan (Goţ, 76.), Vincze D., D. Pop. Vezetőedző: Ritli Zoltán.

Viitorul: Danciu – Tămaş (Ghereben, 30. perc), Ignat, David, Lihet, Moş, Borota (Balmos, 67.), Şerban, Chiorean (Boje, 78.), Feraru, Ardelean. Vezetőedző: Dorin Toma.

Kiállítva: Lihet (64. perc – Viitorul).